مسدود شدن کیف پول رمزارزی شهروند روسی توسط اوکراین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 08 24 at 17 48 16 shutterstock 2131249497.webp WEBP Image 1280 × 720 pixels — Scaled 89 - مسدود شدن کیف پول رمزارزی شهروند روسی توسط اوکراین

سرویس امنیتی اوکراین (SBU) برای اولین بار مکانیزمی را برای جلوگیری از جمع آوری کمک های مالی از طریق رمزارزها برای نیروهایی که در طرف روسیه در خصومت های جاری در کشور می جنگند، اجرا کرده است. این درگیری با عبور ارتش روسیه از مرز اوکراین در اواخر فوریه (اوایل اسفند 1400) به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد که مسکو آن را «عملیات نظامی ویژه» در حمایت از مناطق جدایی‌ طلب لوهانسک و دونتسک می‌ خواند.

در یک بیانیه مطبوعاتی در روز سه شنبه، SBU اعلام کرد که یک کیف پول رمزارزی که توسط یک شهروند روسیه ای اداره می شد و برای حمایت از تلاش های نظامی روسیه در اوکراین استفاده می شد، مسدود شده است. این مرد که خود را داوطلب معرفی کرده بود، از آغاز تهاجم برای نیازهای نیروهای روسی پول جمع آوری می کرده است.

SBU گفت که این کیف پول تا زمان مسدود شدن، رمزارزهایی به ارزش 800000 گریونا (تقریباً 22000 دلار با نرخ فعلی) جمع آوری کرده بود و افزود که این وجوه از آن زمان توقیف شده است. کارشناسان اکنون برای ردیابی تراکنش های مرتبط و انتقال آن ها به اوکراین تلاش می کنند. این آژانس نحوه توقیف کیف پول را مشخص نکرد اما فاش کرد که شرکت‌ های رمزارزی خارجی در این امر به اوکراین کمک کرده اند.