معرفی نوآوری جدید توسط سلستیا؛ TIA دوباره به مسیر صعودی برگشت!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

سلستیا (Celestia)، اولین بلاکچین ماژولار در جهان، یک سیستم لایه دوم جدید به نام Ethereum fallback را معرفی کرده و آن را به عنوان مکانیسمی توصیف می‌کند که در صورت وجود هرگونه خرابی در شبکه اصلی، از در دسترس بودن داده‌ها پشتیبانی می‌کند.

طبق گزارش‌ها، دو لایه دوم بزرگ اتریوم، یعنی آربیتروم و اپتیمیسم، در این پروژه درگیر هستند و این دو پروتکل، در پشتیبان‌گیری از بلاک‌ها و پست‌ها و همچنین، فشرده‌سازی و ذخیره داده‌ها برای فراخوانی، به سلستیا کمک می‌کنند.

به دنبال انتشار این خبر، قیمت TIA، توکن بومی شبکه سلستیا، بار دیگر صعودی شد و به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. بر اساس داده‌های بازار، بالاترین رکورد تاریخی قیمت این رمزارز امروز ۳ دسامبر و در محدوده ۹٫۱۵ دلار به ثبت رسید.

اگرچه در زمان نگارش این خبر، قیمت سلستیا کمی عقب‌نشینی کرده، اما در بازه زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه، به ترتیب بیش از ۲۳، ۵۸ و ۲۸۵ درصد رشد دارد.

celestia-falls-back-on-ethereum-for-data-security-as-tia-jumps

در همین حال، ارزش بازار و حجم معاملات سلستیا هم نسبت به روز گذشته، به ترتیب بیش از ۲۴ و ۱۶۳ درصد افزایش یافته‌اند. به این ترتیب، سلستیا به جایگاه ۴۸ بازار صعود کرده است.

البته لازم به ذکر است که شاخص‌های تکنیکالی همچون شاخص قدرت نسبی (RSI) و باندهای بولینگر نشان می‌دهند که سلستیا در وضعیت اشباع خرید قرار دارد و بنابراین، احتمال اصلاح قیمت TIA را هم باید در نظر گرفت.