نظر نخست وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، در مورد رمزارزها

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

liz truss featured1 - نظر نخست وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، در مورد رمزارزها

لیز تراس (Liz Truss)، در رقابت برای تصدی پست نخست وزیری جدید بریتانیا، با غلبه بر ریشی سوناک (Rishi Sunak)، پیروز شده و در سمت وزیر امور خارجه، رهبری حزب محافظه کار را به دست آورده و به جای بوریس جانسون خواهد نشست. جانسون روز سه شنبه به اسکاتلند سفر خواهد کرد تا با ملکه الیزابت دیدار کرده و استعفای خود را به طور رسمی اعلام کند. سپس ملکه تراس را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا منصوب خواهد کرد. جانسون در ماه ژوئیه (تیر) پس از ماه‌ ها رسوایی استعفای خود را اعلام کرده است.

تراس، 47 ساله، قول داده است که برای مقابله با بحران هزینه زندگی بریتانیا به سرعت عمل کند. او همچنین گفت که ظرف یک هفته طرحی برای مبارزه با افزایش قبوض انرژی و تامین سوخت برای آینده ارائه خواهد کرد. تراس روز دوشنبه در توییتی نوشت: «من برای عبور همه ما از این دوران سخت، رشد اقتصادمان و آزادسازی پتانسیل بریتانیا اقدامی بزرگ خواهم کرد.»

نخست وزیر آینده بریتانیا به جز توییتی که در ژانویه 2018 (1397) منتشر کرد، چیز زیادی در مورد رمزارزها نگفته است. تراس نوشت: «ما باید از رمزارهزا به گونه ای استقبال کنیم که پتانسیل آنها را محدود نکند. با حذف مقرراتی که رونق را محدود می کند، فناوری های مالی لیبرال را آزادتر کنید.»

 

truss tweet 300x136 - نظر نخست وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، در مورد رمزارزها

 

در مقابل، سوناک راه را برای تبدیل شدن بریتانیا به یک مرکز رمزارزی هموارتر کرده بود. او و جان گلن، وزیر اقتصاد خزانه داری، معماران یک طرح جامع و دقیق برای تقویت وجهه بریتانیا به عنوان پذیرای رمزارزها بودند. با این حال، سوناک و گلن هر دو در ماه ژوئیه (تیر) از دولت جانسون خارج شدند.