نماینده کنگره ایالات متحده توضیح داد که چرا ممنوعیت رمزارزها تاثیری بر این صنعت ندارد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • نماینده کنگره ایالات متحده توضیح داد که چرا ممنوعیت رمزارزها تاثیری بر این صنعت ندارد
22222222222222 - نماینده کنگره ایالات متحده توضیح داد که چرا ممنوعیت رمزارزها تاثیری بر این صنعت ندارد

در مصاحبه اخیر، براد شرمن(Brad Sherman)، نماینده کنگره ایالات متحده و شکاک شناخته شده در حوزه ارزهای دیجیتال، ادعا کرد که ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این مرحله یک گزینه نیست.

در بیانیه ای به LA Times، دموکرات منطقه نورتریج گفت که صنعت کریپتو در طول سال ها بسیار قدرتمند شده است. او افزود که کمک‌های سرمایه بالا به سیاستمداران و لابی‌های قوی ارزهای دیجیتال، ممنوعیت عمومی را برای آنها غیرممکن می‌کند. او توضیح داد:

“ما در ابتدا آن را ممنوع نکردیم زیرا متوجه مهم بودن آن نبودیم و اکنون آن را ممنوع نکردیم زیرا پول و قدرت زیادی پشت آن است.”

نماینده دموکرات به بدبینی معروف است که از سال 2019 (1398)خواستار ممنوعیت رمزارزها شده است. تقریباً سه سال بعد، شرمن تصمیم خود را در مورد ممنوعیت تغییر داد و اکنون از تنظیم بازار ارزهای دیجیتال حمایت می کند.

نماینده کنگره آمریکا به ویژه نگران سرمایه‌گذاران خرد است که اغلب قربانی کلاهبرداری‌های ساده لوحانه می‌شوند، اما اذعان داشت که هر مقدار تلاش قوه قضاییه برای محافظت از سرمایه‌گذاران تا زمانی که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مانند میم کوین ها را ادامه دهند، کارساز نخواهد بود. او گفت:

«در کشوری که مردم می‌خواهند روی میم کوین ها شرط بندی کنند، اداره کمیته فرعی که به حمایت از سرمایه‌گذار اختصاص دارد، سخت است.»
شرمن از قرار گرفتن رمزارزها تحت صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) حمایت کرد.

قانونگذاران ایالات متحده مدتهاست که از نهادهای نظارتی در ایالات متحده خواسته اند تا بازار نوپای کریپتو را تحت اختیار قانون قرار دهند. با این حال، اختلاف نظر زیادی در مورد نحوه تنظیم بازار کریپتو وجود دارد.

اکثریت قابل توجهی از قانونگذاران، از جمله شرمن، طرفدار سیاست‌های نظارتی سخت‌گیرانه‌ای هستند که طرفداران ارزهای دیجیتال معتقدند که تمرکززدایی را نقض می‌کند. ممنوعیت تورنادو کش یکی از نمونه هایی بود که توسط افرادی مانند شرمن حمایت شد. از سوی دیگر، قانونگذاران ایالات متحده مانند هستر پیرس(Hester Peirce) و سینتیا لومیس(Cynthia Lummis) برای مدت طولانی به شدت در حال مبارزه برای مقررات طرفدار رمزارزها هستند.