نهاد های نظارتی ایالات متحده ، شرکت سلسیوس را به گمراه کردن سرمایه گذاران متهم کردند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • نهاد های نظارتی ایالات متحده ، شرکت سلسیوس را به گمراه کردن سرمایه گذاران متهم کردند
screenshot u.today 2022.09.10 10 37 00 - نهاد های نظارتی ایالات متحده ، شرکت سلسیوس را به گمراه کردن سرمایه گذاران متهم کردند

براساس گزارش وال استریت ژورنال در روز جمعه ،نهاد های نظارتی ایالت ورمانت بر این باورند که پلتفرم وام دهی رمزارزی ، سلسیوس نتورک (Celsius Network) ،سرمایه گذاران را در زمینه وضعیت امور مالی خود گمراه کرده است.

کریس فرارو(Chris Ferraro) ، مدیر ارشد مالی این شرکت، در طول جلسه شهادت خود ، اعلام کرد که ضرر و زیان های مالی این شرکت به سال 2020 برمیگردد. این درحالیست که روند اصلاحی بازار در تابستان امسال ناگهان منجر به ورشکستگی این پلتفرم وام دهندهی سرشناس رمزارزی شد اما اکنون مشخص می شود که مشکلات این شرکت زودتر آغاز شده است.

الکس مشینسکی (Alex Mashinsky) ، مدیر عامل سلسیوس در عین حال نسبت به سلامت مالی این شرکت خوشبین است. آقای مشینسکی عنوان کرد که این شرکت علیرغم مواجهه با ضرر و زیان شدید در آن زمان ، سودآور بود.

بر اساس گزارشات پشین U.TODAY ، سلسیوس در اواسط ماه جولای(اواخر تیر) در راستای ورشستگی خود تشکیل پرونده داد.

آقای مشینسکی تأیید کرد که این شرکت با بدهی 1.2 میلیارد دلاری در ترازنامه خود مواجه شد.

سلسیوس در اوایل ماه سپتامبر(اواسط شهریور) از دادگاه خواست تا عملیات برداشت برخی از کاربران را از سر بگیرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که این اقدام، نخستین گام در مسیر بازیابی سرمایه کاربران بود.

شایان ذکر است که سلسیوس به طور ناگهانی تمامی برداشت های خود را در 12 ژوئن(22 خرداد) به حالت تعلیق درآورد