جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (2 بهمن)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بازار رمزارزها 

بازار کریپتو روز جمعه و امروز در دریایی از خون شناور بوده است. بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، در 24 ساعت گذشته در حدود 8 درصد افت دیگر را شاهد بوده و اکنون با قیمت 35711 دلار ترید می شود.

به نظر می رسد که سرمایه گذاران با روحیه ریسک پذیر کمتری به سال جدید وارد شده اند و بنابراین همبستگی بین دارایی های نوسانی مانند ارزهای دیجیتال و بازار سهام افزایش یافته است و همین امر منجر به زیان های گسترده می شود. بیت کوین تقریباً 40 درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی حدود 69000 دلار کاهش یافته است، در حالی که شاخص S&P 500 در مقایسه با کاهش 10 درصدی شاخص نزدک، حدود 7 درصد از نقطه اوج خود فاصله دارد.

ارزهای دیجیتال جایگزین نیز با توجه به ریسک بالاتری که نسبت به بیت کوین دارند، روز جمعه کاهش یافتند و این روند را امروز نیز ادامه می دهند. اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، در 24 ساعت گذشته حدود 13 درصد کاهش داشته و اکنون 2503 دلار قیمت دارد. کاهش 16 درصدی FTM و کاهش 14 درصدی AVAX در مدت مشابه آنها را در رتبه های بعدی ریزش قرار داده است. البته علیرغم زیان های زیاد، برخی از تحلیلگران هنوز یک جهش کوتاه مدت را پیش بینی می کنند.

fhchv1 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (2 بهمن)

 

توکن‌های DeFi از دیروز بدترین عملکردها را از خود نشان داده اند. Fantom، AVAX، LUNA و UNI همگی بیش از 10 درصد در 24 ساعت گذشته سقوط کرده اند. ترا (LUNA) با حدود 24% افت بازنده 10 ارز اول بازار محسوب می شود. پس از آن، سولانا (17.95-%) و بایننس کوین (15.84-%) قرار دارند.

بر اساس داده‌های CoinGecko، ارزش بازار کل صنعت ارزهای دیجیتال بیش از ۱2 درصد کاهش یافته و به ۱.73 تریلیون دلار رسیده است. سهم بیت کوین از این ارزش، 39.01 درصد است.

کاهش ارزش کل بازار، بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال را در معرض خطرات قابل توجهی قرار داده است. طبق گزارش Coinglass، در 12 ساعت گذشته نزدیک به 600 میلیون دلار پوزیشن لیکوئید شده است. بیت کوین با 250 میلیون دلار، اتر با 163 میلیون دلار و SOL با 10.9 میلیون دلار در رتبه های نخست قرار دارند.