جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (21 اسفند)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

روز جمعه اکثر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت مواجه شدند که تاحدودی دستاوردهای اوایل هفته را به چالش کشید. دارایی‌های ریسکی مانند سهام، ارزهای دیجیتال و کالاها طی یک ماه گذشته تغییرات شدید قیمتی را تجربه کرده‌اند که نشان‌دهنده درجه بالایی از عدم اطمینان در میان سرمایه‌گذاران است.

سرکوب‌های نظارتی بیشتر نیز به روحیه‌ منفی میان معامله‌گران دامن زده است. روز جمعه، رویترز گزارش داد که چندین شرکت رمزنگاری مستقر در امارات متحده عربی با سیل درخواست‌ مشتریان روسی برای نقد کردن میلیاردها دلار از دارایی های رمزنگاری مواجه شده‌اند.

افزون بر این، کاخ سفید و کشورهای صنعتی گروه 7 روز جمعه تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعلام کردند و تصریح نمودند که دستورالعمل استفاده از رمزارزها برای جلوگیری از فرار از تحریم‌ها را نیز به زودی منتشر خواهند نمود.

از روز گذشته تاکنون، بیت کوین نوسانات چندان چشمگیری را شاهد نبوده و در تایم فریم روزانه با افت جزئی 0.19% خود به 39108 دلار رسیده است. ارزش بازار این رمزارز نیز اکنون 741.741 میلیارد دلار است.

بازار21 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (21 اسفند)

اتر (ETH)، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، طی 30 روز گذشته 20 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است، در حالی که در همین مدت، 12 درصد کاهش در بیت کوین را شاهد بوده ایم. عملکرد ضعیف ETH و چندین ارز دیجیتال جایگزین دیگر که همگی نوسانات بیشتری نسبت به بیت کوین داشته اند، نشان دهنده تمایل کمتر برای ریسک در بین سرمایه گذاران در بازار کریپتو است. در 24 ساعت گذشته، افت 0.83 درصدی، قیمت اتر را به 2587 دلار رسانده است.

“ترا” که اخیراً عملکرد خوبی از خود نشان داده بود، از دیروز 9.56 درصد از ارزش خود را از دست داده و اکنون با قیمت 89.53 دلار ترید می شود.  آوالانچ (3.89-%)، کاردانو (1.09-%) و سولانا (0.72-%) در رتبه های بعدی قرار دارند. از سوی دیگر، بایننس کوین (0.46%) و ریپل (6.64%) در منطقه سبز قرار گرفته اند.

پولکادات (3.16%)، لایت کوین (2.89%)، بیت کوین کش (1.27%) و استلار لومن (4.58%) از دیگر رمزارزهای صعودی امروز هستند.

ارزش تجمعی بازار رمزنگاری امروز به 1.745 تریلیون دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، 42.5% است.