نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (11 فروردین)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بیت کوین (BTC) اخیراً در بازه محدودی بین 46000 تا 47000 دلار معامله شده است زیرا خطرات ژئوپلیتیکی موجود، برخی از خریداران را در حاشیه نگه داشته است. روز چهارشنبه، دیپلمات های روسی اعلام کردند که مذاکرات صلح با اوکراین به نتیجه خاصی نرسیده است. در همین حال، درگیری های بین دو کشور شدت گرفت که به افزایش قیمت نفت و طلا منجر شد.

با این حال، اکثر ارزهای دیجیتال جایگزین روز چهارشنبه عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشتند، که نشان می دهد معامله گران هنوز تمایل بیشتری برای ریسک دارند.

از سوی دیگر، شاخص ترس و طمع بیت کوین وارد قلمرو “طمع” شده است که نشان دهنده احساسات صعودی در میان معامله گران ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر، این شاخص در بالاترین سطح خود در سال جاری قرار دارد، اما همچنان پایین تر از سطح “طمع افراطی” است که نوامبر گذشته (آبان 1400) مشاهده شد. این نشان می دهد که هنوز فضای بیشتری برای بهبود احساسات سرمایه گذاران وجود دارد، به خصوص اگر بهبود اخیر قیمت بیت کوین پایدار باشد.

ارزش بازار بیت کوین نسبت به کل ارزش بازار کریپتو یا همان «دامیننس» نیز تا زیر میانگین متحرک 50 روزه خود سقوط کرد و این به آن معنی است که آلتکوین‌ها شروع به بهبود کرده و عملکرد بهتری از خود نشان می دهند. در حال حاضر، بیت کوین با افت جزئی 0.79 درصدی، با قیمت 47091 دلار ترید می شود و ارزش بازار آن تا 895.02 میلیارد دلار کاهش یافته است.

برخلاف بیت کوین، امروز بخش زیادی از بازار کریپتو سبزپوش شده و افزایش اندکی را تجربه کرده است. دومین ارز رمزپایه بزرگ بازار، به تازگی شروع به کاهش کرده و تا این لحظه، با حدود 0.15 درصد افت قیمت، به 3396 دلار رسیده است. سولانا با جهش 8.90 درصدی بیشترین افزایش در میان 10 ارز برتر بازار را شاهد بوده و اکنون با قیمت 121.72 دلار ترید می شود و آوالانچ (6.44%) در رتبه دوم قرار گرفته است.

بازار11 1 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (11 فروردین)

بایننس کوین، ریپل، کاردانو، ترا، پولکادات، دوج کوین، شیبااینو و پالیگان همگی با درصد مشابهی رشد به منطقه سبز وارد شده اند. ویوز (WAVES) بعد از عملکرد چشمگیر چند روز گذشته خود، امروز 12.81 درصد کاهش را تجربه کرده و به 50.39 دلار رسیده است.

برنده اصلی بازار کریپتو طی چند روز گذشته، رمزارز زیلیکا بوده است که با 75.76 درصد رشد در 24 ساعت گذشته و 335.42 درصد افزایش در تایم فریم هفتگی به 0.20 دلار رسیده است.

در نهایت، ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری شده همچنان بالای 2 تریلیون باقی مانده و اکنون معادل 2.153 تریلیون دلار است. سهم بیت کوین از این میزان، با اندکی کاهش به 41.6% رسیده است.