نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (17 فروردین)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

روز سه شنبه پس از اینکه لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد که این بانک مرکزی می تواند به سرعت اندازه ترازنامه خود را کاهش دهد، بیت کوین (BTC) در محدوده پر نوسانی معامله شد. قیمت رمزارز اول بازار پس از اظهارات برینارد 3 درصد کاهش یافت، اما در ساعات معاملاتی نیویورک تاحدودی تثبیت شد. در حال حاضر، روند کاهشی به بازار این ارز بازگشته و تا این لحظه، افت 2.52 درصدی قیمت را به حدود 45448 دلار رسانده است.

رویکرد تهاجمی‌تر و تشدید سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی، با کاهش مواجهه سرمایه‌گذاران با دارایی‌های ریسکی مانند بازار کریپتو همراه شده و بازار را دچار آشفتگی کرد. بازار سهام کاهش یافت و بازده 10 ساله خزانه داری به بالاترین سطح خود از می 2019 (اردیبهشت 98) رسید. پراکندگی روز گذشته بازده کریپتو نشان‌دهنده عدم اطمینان در میان معامله‌گران بوده که به طور خاص در بازار آتی بیت کوین مشهود است.

بر اساس داده‌های گردآوری‌شده توسط Arcane Research، میانگین نرخ تامین مالی بیت‌کوین، یا هزینه نگه‌داشتن پوزیشن‌های لانگ در معاملات آتی دائمی فهرست‌شده در صرافی‌های بزرگ، برای ۱۲۲مین روز متوالی در دو صرافی بایننس و بای بیت پایین‌تر از محدوده مثبت باقی مانده است.

بازار17 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (17 فروردین)

بازار آلتکوین ها نیز به پیروی از رهبر آنها، امروز قرمزپوش شده است. پس از اعلام توییتر (TWTR) مبنی بر پیوستن ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (TSLA) به هیئت مدیره این شرکت، دوج کوین (DOGE) تا 17 درصد افزایش یافت و بعد از اصلاحی جزئی قیمت آن به سطح فعلی 0.16 دلار رسید. در همین حال، SHIB، دیگر میم کوین محبوب بازار، نیز به این رویداد واکنش نشان داد و 4 درصد افزایش پیدا کرد. در حال حاضر، شیبا در مسیر کاهش قرار گرفته و با افت 1.19 درصدی به 0.000026 دلار رسیده است.

ترا (LUNA) به عنوان تنها عضو سبزپوش باشگاه 10 ارز برتر بازار، امروز 1.40 درصد افزایش را شاهد بوده و با قیمت 117.46 دلار معامله می شود.

آلتکوین هایی مانند RUNE (10.35-%)، WAVES (11.93-%)، CELO (10.05-%) و GLMR (10.15-%) همگی کاهشی دورقمی را تجربه کرده اند.

ارزش تجمعی بازار رمزارزها امروز تا 2.094 تریلیون دلار کاهش یافته و سهم بیت کوین از آن به 41.2% رسیده است.