نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 اردیبهشت)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بیت کوین (BTC) در ساعات معاملاتی بازار نیویورک از بالاترین قیمت روزانه خود در حدود 40200 دلار کاهش یافت و با افت 2.93 درصدی تا این لحظه، با قیمت 38697 دلار معامله می شود. ارزش بازار آن نیز اکنون 736.27 میلیارد دلار است.

بیت کوین تا به امروز عملکرد ضعیف تری نسبت به شاخص S&P 500 و طلا از خود نشان داده است، اما کمی جلوتر از اوراق قرضه بلندمدت خزانه داری قدم برمی دارد. همانطور که می دانید، از ابتدای سال جاری تاکنون، نوعی جو ریسک گریز به طور مستمر بازار را احاطه کرده است که تاحدود زیادی ناشی از ریسک کلان اقتصادی و مسائل ژئوپلیتیکی می باشد.

قبلاً نیز اشاره کرده ایم که هنگامی که عدم اطمینان بر بازار غالب می شود، سرمایه‌گذاران تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض دارایی‌های سفته‌بازی مانند سهام و ارزهای دیجیتال دوری می کنند. از سوی دیگر، با افزایش نرخ‌ بهره، بازده اوراق کاهش می یابد و طلا و سایر کالاها معمولاً با افزایش تورم عملکرد بهتری از خود نشان میدهند.

بازار10 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 اردیبهشت)

اکثر ارزهای دیجیتال جایگزین روز جمعه عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین داشتند که نشان دهنده تمایل کمتر معامله گران به ریسک بود. امروز این عملکرد ضعیف بخش زیادی از بازار را دربرگرفته و نمای کلی بازار را یکپارچه قرمزپوش کرده است. به عنوان مثال، اتر (ETH) در 24 ساعت گذشته حدود 3.15 درصد کاهش داشته و با قیمت 2828 دلار ترید می شود. بایننس کوین زیر 400 دلار قیمت دارد و سولانا به 94.60 دلار رسیده است.

دوج کوین که هنوز در جایگاه دهم ایستاده است، 3.53 درصد دیگر از ارزش خود را از دست داده و به 0.13 دلار رسیده است. در این میان، ایپ کوین (APE) حدود 12.40 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده و با رسیده به مرز 24.35 دلار، دستاورد هفتگی خود را به 44.41 درصد رسانده است. پس از آن، GMT با رشد 10.31 درصدی در جایگاه بعدی قرار گرفته است. ولی برنده اصلی بازار خونین امروز، XDC است که با جهش ملموس 19.2 درصدی خود با قیمت 0.067 دلار ترید می شود.

ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری امروز به 1.76 تریلیون دلار رسیده است. سهم بیت کوین از این رقم 41.7 درصد است.