نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (26 شهریور)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

 

روز جمعه قیمت بیت کوین و اتر هر دو کاهش یافت و همبستگی بین این دو دارایی اندکی تعدیل شد. بیت کوین که حمایت 20 هزار دلاری را بار دیگر از دست داده است، اکنون با قیمت 19819 دلار معامله می شود. در همین حال، حجم متوسط معاملات ​​روزانه آن در حدود 0.42 درصد کاهش یافته است. ارزش بازار آن نیز همچنان در حدود 380 میلیارد دلار است.

به این ترتیب، ضریب همبستگی 30 روزه بین BTC و ETH به 0.77 کاهش یافت که پایین‌ترین سطح آن از روز 12 ژوئن (22 خرداد) تاکنون است. برای برخی از معامله گران، تضعیف این رابطه متقابل می تواند نشان دهنده تغییر اساسی بین دو دارایی باشد و باعث شود معامله گران استراتژی سرمایه گذاری خود را مجدداً ارزیابی کنند. از دیدگاه عده ای نیز نشان دهنده یک تغییر کوتاه مدت در قیمت است که می تواند بر اساس انتظارات برای تقویت مجدد همبستگی مورد استفاده قرار گیرد.

شاخص احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان که دیدگاه مصرف‌کنندگان نسبت به رشد اقتصادی را ارزیابی می‌کند، در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) به بالاترین میزان طی پنج ماه گذشته یعنی 59.5 رسید. انتظارات تورمی از این جهت مهم هستند که اگر مصرف کنندگان انتظار افزایش قیمت ها را داشته باشند، به احتمال زیاد به جای اینکه منتظر بمانند، بلافاصله اقلام را خریداری خواهند کرد. این افزایش تقاضا به نوبه خود منجر به افزایش قیمت ها می شود.

آخرین جلسه معاملات در بازار سهام ایالات متحده نیز با کاهش 0.5٪، 1.1٪ و 0.8٪ برای شاخص های میانگین صنعتی داوجونز (DJIA)، نزدک کامپوزیت و S&P 500 همراه شد.

بازار26 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (26 شهریور)

همانطور که پیش از این تعدادی از تحلیلگران پیش بینی کرده بودند، پس از ادغام، قیمت اتر رو به کاهش گذاشت و این روند تا این لحظه به حدود 3 درصد در یک روز و 17.53% در تایم فریم هفتگی منتهی شده است. اتریوم در این لحظه با قیمت 1429 دلار ترید می شود.

بایننس کوین و سولانا در میان ارزهای برتر بازار قرمزپوش هستند ولی ریپل (7%)، کاردانو (1.61%)، دوج کوین (1.45%) و پولکادات (1.10%) افزایش جزئی قیمت را شاهد هستند.

برنده اصلی امروز در میان 100 دارایی برتر، کازماس است که 10.01 درصد رشد در تایم فریم روزانه را تجربه میکند. در همین حال، راون کوین (RVN) با 12.1% و سلسیوس (CEL) با 11.93% کاهش به ترتیب بدترین عملکرد را از خود نشان داده و با قیمت 0.047 و 1.57 دلار ترید می شوند.

ارزش کل دارایی های دیجیتال نیز امروز معادل 962.55 میلیارد دلار و سهم بیت کوین از آن 39.5 درصد است. گفتنی است که شاخص ترس و طمع بازار کریپتو نیز امروز عدد 22 در منطقه “ترس شدید” را نشان می دهد.