نگرانی مدیر عامل کوین بیس درمورد سیاست های رمزارزی اپل

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

apple antitrust1 - نگرانی مدیر عامل کوین بیس درمورد سیاست های رمزارزی اپل

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیر عامل صرافی Coinbase، در قسمتی از پادکست Superteam که هفته گذشته پخش شد، در مورد سیاست رمزارزی اپل صحبت کرد. سوپرتیم پادکستی است که اکوسیستم وب3 در هند را بررسی می کند.

او درباره سیاست ضد رمزارزی اپل توضیح داد و گفت: “شما سعی می‌کنید برنامه تان را در اپ استور بیاورید ولی اپل مخالفت میکند و آن را حذف کرده و در عین حال یک برنامه رقیب را تأیید می کند.” رئیس Coinbase توضیح داد:

“اپل تاکنون واقعاً با رمزارزها خوب رفتار نکرده است. آن ها در واقع تعدادی از ویژگی هایی را که ما می‌خواهیم در برنامه داشته باشیم ممنوع کرده‌اند، و آن را مجاز نمی‌دانند. بنابراین می تواند مشکلات احتمالی ضد انحصار به وجود آید.”

آرمسترانگ افزود: “باید گوشی های سازگار با رمزارزها وجود داشته باشد که فکر می‌کنم در آینده می‌توانند بسیار محبوب شوند، بنابراین جالب است که ببینیم چگونه این کار انجام می‌شود.”

مدیرعامل صرافی رمزارزها تاکید کرد که نمی‌خواهد کوین بیس مانند اپل باشد و افزود: “صرافی های غیرمتمرکز (DEX) برای من بسیار جالب هستند.”

مدیرعامل کوین بیس در رابطه با لیست کردن رمزارزها توضیح داد که به عنوان یک کسبوکار خدمات مالی نظارت شده، این پلتفرم نمی‌تواند چیزی را سرسری فهرست کند، بنابراین کوین بیس “استانداردهای فهرست بندی بسیار قوی” را برای تصمیم گیری اینکه کدام ارزهای رمزنگاری شده فهرست می‌شوند، ایجاد کرده است”.

این مدیر اجرایی تصریح کرد: اگر یک سکه استانداردهای فهرست بندی پلتفرم را داشته باشد، “پس می‌خواهیم آن را فهرست کنیم و اجازه دهیم بازار درمورد رشد یا نزول آن تصمیم‌گیری کند.”

“من می‌خواهم شرکت ما کمی بیشتر شبیه آمازون دارایی ها باشید، نه باغ حصار کشیده شده ای مانند اپ استور اپل.”