هدرا و بانک شینهان کره در پایلوت استیبل کوین KRW

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بانک Shinhan کره جنوبی و هدرا هشگراف (HBAR) یک اثبات مفهومی( proof of concept) را تکمیل کرده اند که برای انجام حواله های بین المللی با استفاده از استیبل کوین ها در شبکه هدرا (Hedera) طراحی شده است.
اثبات مفهومی جدید، توسط بانک Shinhan کره جنوبی برای حواله ها می تواند در عرض چند ثانیه پول بین المللی را برای کسری از سنت در شبکه Hedera ارسال کند.
Hedera ادعا می‌کند که میانگین کارمزد هر تراکنش در شبکه‌اش 0.0001 دلار است و میانگین زمان تراکنش 3-5 ثانیه است، که هر دو پیشرفت‌های گسترده‌ای نسبت به آنچه در حال حاضر از حواله‌های سنتی در دسترس است، دارد.
در اطلاعیه 29 نوامبر(8 آذر)، هدرا اعلام کرد که هدف آن تعیین این است که آیا امکان صدور و توزیع استیبل کوین برای موارد استفاده مالی با کارمزد کمتر و زمان تکمیل کوتاه‌تر نسبت به سیستم‌های موجود وجود دارد و در عین حال تراکنش‌ها را قابل ردیابی می‌کند.
هدرا هشگراف یک شبکه فناوری دفتر کل توزیع شده عمومی (DLT) با اثبات سهام و با امنیت بالا است. اثبات مفهوم، که اثباتی برای عملی بودن یک روش یا ایده خاص است، از سرویس هدرا توکن (HTS) و سرویس اجماع هدرا (HCS) استفاده می کند.

بانک شینهان در حال برنامه ریزی برای ایجاد استیبل کوین های دارای پشتوانه وون کره (KRW) است در حالی که بانک های شریک بین المللی که در آزمایشی شرکت می کنند، استیبل کوین ها را به ارز محلی صادر می کنند. مشتریان بانکی که استیبل کوین‌های KRW دریافت می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را برای استیبل کوین‌های ارز محلی، که می‌توانند با ارز فیات محلی مبادله و بازخرید کنند.
کاهش هزینه‌های حواله‌های بین‌المللی یک مورد استفاده مناسب برای بلاکچین است. طبق گزارش Remittance Prices Worldwide در دسامبر 2020(آذر 1399)، میانگین جهانی هزینه ارسال 200 دلار از طریق مرزهای ملی از طریق بانک های سنتی در سه ماهه چهارم 2020(پاییز 1399)، 6.51٪ (13.02 دلار) بود. پیش بینی می شود تا سال 2030 (1409)میانگین به 3 درصد (6 دلار) کاهش یابد.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Hedera، منس هارمون(Mance Harmon)، گفت: “فرصتی عظیم برای حذف واسطه و ایجاد این فرآیند به طور چشمگیری کارآمدتر و مقرون به صرفه تر وجود دارد، و بیشترین پول ممکن را برای افرادی که اغلب به آن نیاز دارند، دریافت می کنند.”

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با زرین سیگنال نمی باشد.

منبع:cointelegraph