هشدار کلاهبرداری: ویتالیک بوترین شما را به رای‌گیری برای فورک اتریوم دعوت نمی‌کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • هشدار کلاهبرداری: ویتالیک بوترین شما را به رای‌گیری برای فورک اتریوم دعوت نمی‌کند
2022 09 05 19 51 28 Scam Alert  No Vitalik Buterin Isnt Inviting You to Vote for Ethereum ETH Fo - هشدار کلاهبرداری: ویتالیک بوترین شما را به رای‌گیری برای فورک اتریوم دعوت نمی‌کند

امروز، ۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۴ شهریور)، بسیاری از علاقه‌مندان به اتریوم و همچنین هولدرهای معمولی اتر و توکن‌های ERC-20 شاهد یک «حمله داستینگ (Dusting Attack)» در کیف پول‌های خود بودند.

ویتالیک بوترین توکن‌های حاکمیتی را توزیع نمی‌کند

طبق اظهارات کاربران مختلف کریپتویی در توییتر، امروز، حدود ساعت ۷:۰۰ صبح (UTC)، شخصی شروع به توزیع یک توکن مرموز ERC-20 کرد. هنگام بررسی این تراکنش‌های مشکوک در اکسپلورر Etherscan، کاربران فهمیدند که این توکن را از کیف پول ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، یکی از بنیانگذاران اتریوم دریافت کرده‌اند.

2022 09 05 19 53 15 Scam Alert  No Vitalik Buterin Isnt Inviting You to Vote for Ethereum ETH Fo - هشدار کلاهبرداری: ویتالیک بوترین شما را به رای‌گیری برای فورک اتریوم دعوت نمی‌کند

در همان زمان، هولدرهای اتریوم هنگام بررسی تراکنش‌های موجود در لیست، متوجه شدند که در واقع این تراکنش‌ها توسط آدرس دیگری آغاز شده که هیچ ارتباطی با پورتفوی ویتالیک ندارد.

نام این توکن شامل آدرس یک وب‌سایت مشکوک بود. در این وب‌سایت – که بر اساس منابع عمومی «whois» دو روز پیش ایجاد شده – از مردم برای شرکت در یک همه‌پرسی دعوت شده بود.

کلاهبرداران اظهار داشتند که شرکت‌کنندگان در صورت رای‌ آوردن انتخابشان، رمزارز اتریوم را به صورت رایگان دریافت می‌کنند: «اگر تصمیم شما در این رای‌گیری انتخاب شود، رمزارز اتریوم را در کنار قدرت رای دریافت خواهید کرد. هر کسی می‌تواند در این رای‌گیری شرکت کند. موجودی رمزارزی شما قدرت رای شماست.»

شما نمی‌توانید اتریوم اثبات سهام را با دارایی‌های رمزارزی خود فورک کنید

سوال این همه‌پرسی جالب‌ترین بخش این کلاهبرداری بود: کلاهبرداران پرسیدند که آیا هولدرهای اتریوم از فورک اتریوم ۲.۰ حمایت می‌کنند یا خیر.

هنگام انتخاب گزینه‌های «موافق» یا «مخالف»، این وب‌سایت از کاربران می‌خواست تا انجام تراکنش‌های فیشینگ را در کیف پول‌ MetaMask خود مجاز کنند. توزیع اترها بین «برندگان» برای ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۳ مهر) برنامه‌ریزی شده بود.

همانطور که پیش از این توسط U.Today پوشش داده شده بود، اتریوم قرار است بروزرسانی ادغام (Merge) خود را در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۴ شهریور) انجام دهد. این ارتقاء اجماع اثبات کار (PoW) اتریوم را با اثبات سهام (PoS) جایگزین می‌کند.

برخی از علاقه‌مندان به ماینینگ قصد دارند رمزارز ETHPoW را به عنوان فورک کد بیس اولیه اتریوم معرفی کنند.