همبستگی بیت کوین با سهام به پایین ترین حد 2 ماهه رسیده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

bitcoin 4k concepts gold coins bitcoin sign scaled - همبستگی بیت کوین با سهام به پایین ترین حد 2 ماهه رسیده است

بیت کوین در هفته‌های اخیر، علیرغم افت همسو با سهام در مراحل اولیه درگیری روسیه و اوکراین، جایگاه خود را پیدا کرده است. بطوریکه در 30 روز گذشته حدود 6 درصد کاهش داشته، در حالی که شاخص S&P 500 بیش از 9 درصد کاهش را تجربه کرده است.

داده‌های کریپتو Kaiko نشان داد که همبستگی بیت‌کوین با سهام و دارایی‌های معمولی در 30 روز گذشته به پایین‌ترین حد در دو ماه گذشته رسیده است.

یک عامل کلیدی در این جداسازی بالقوه افزایش علاقه نظارتی پس از تهاجم روسیه به اوکراین است که این کشور اولین کشوری است که رسماً به دنبال دریافت کمک در زمینه رمزارزها می باشد. ترس از اینکه روسیه بتواند از رمزارز برای دور زدن تحریم های ایالات متحده استفاده کند نیز باعث شد که چندین کشور توسعه یافته برای تصویب مقررات جامع رمزارزی عجله داشته باشند.

رئیس جمهور جو بایدن نیز فردا یک فرمان اجرایی را امضا خواهد کرد که به طور گسترده انتظار می رود به نفع پذیرش کریپتو باشد، در حالی که اتحادیه اروپا هفته آینده به قانون کلیدی رمزارز رأی خواهد داد. این می تواند پذیرش را تقویت کند و به بازارهای رمزارزی کمک کند تا مسیر خود را از سهام و سایر دارایی های ریسک محور دور کنند.

همبستگی بیت کوین با سهام روندی است که از سال 2021 مشاهده شده است، زمانی که مقدار زیادی از منافع سازمانی وارد بازار شد. در حالی که این علاقه باعث شد تا بیت کوین به بالاترین حد خود برسد. به طور خاص، معامله گران اکنون بیت کوین را شبیه به سهام فناوری ایالات متحده می دانند که از افزایش نقدینگی در بازار نیز سود می برند.

هنوز طلای دیجیتال ندارید؟

قیمت طلا در 30 روز گذشته نزدیک به 8 درصد افزایش یافت، برخلاف نوسانات بی ثباتی که در بیت کوین مشاهده شد. این امر پتانسیل این رمزارز را به عنوان یک پناهگاه امن کاهش داده است. جدا شدن بیت کوین از طلا ممکن است لزوماً روند مثبتی نباشد.

با توجه به اینکه قیمت پادشاه رمزارزها نتوانسته است با افزایش شدید تورم ایالات متحده در سال جاری همراهی کند، واگرایی از طلا، قابلیت حیاتی بیت کوین را به عنوان یک محافظ تورم، زیر سوال برده است.