همزمان با ثبت یک درخواست جدید ETF بیت کوین، کمیسیون بورس اعلام نتیجه ETFهای اتریوم را به تعویق انداخت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • همزمان با ثبت یک درخواست جدید ETF بیت کوین، کمیسیون بورس اعلام نتیجه ETFهای اتریوم را به تعویق انداخت

در حالی که بسیاری معتقدند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در ژانویه ۲۰۲۴ (دی ماه) بالاخره با راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس اسپات بیت کوین (ETF) موافقت خواهد کرد، یک شرکت مدیریت دارایی دیگر با نام 7RCC درخواست راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین خود را به کمیسیون بورس ارسال کرده است.

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد اعلام نتیجه تعدادی از درخواست‌های راه‌اندازی ETFهای اتریوم را به سال آینده موکول کرده است.

ثبت یک درخواست جدید برای ETF اسپات بیت کوین

شرکت 7RCC یک شرکت کوچک مدیر دارایی‌های کریپتو با تمرکز بر سرمایه‌گذاری زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) است که با هدف دسترسی سرمایه‌گذاران دوست‌دار محیط زیست به تکنولوژی بلاکچین و دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند.

به گفته رالی پردوهوا (Rali Perduhova)، مدیرعامل 7RCC، این شرکت مدیریت دارایی، فرآیند راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین خود را از ۱۸ ماه پیش آغاز کرده بود؛ اما منتظر بود تا زیرساخت مناسبی ایجاد کند تا پس از آن درخواست خود را ارائه دهد.

پردوهوا در گفتگویی در واکنش به اینکه چرا درخواست ETF آن‌ها ماه‌ها پس از رقبایی مثل بلک راک و گری اسکیل ارائه شده است گفت:

ما سعی کردیم یکی از اولین‌ها باشیم؛ اما تلاش‌های ما نتیجه نداد.

یکی از تفاوت‌های اصلی صندوق ETF شرکت 7RCC با سایر رقبا، اضافه شدن قراردادهای آتی (فیوچرز) اعتبار کربن به سهام آن است. قراردادهای آتی اعتبار کربن یک ابزار اعتباری است که خریداران آن می‌توانند در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق پروژه‌های جبران کربن بدون سرمایه‌گذاری مستقیم در آن پروژه‌ها مشارکت کنند. بر اساس متن درخواست ارسال شده به کمیسیون بورس، ۸۰٪ از سهام این صندوق را بیت کوین و ۲۰٪ باقیمانده را قرارداد فیوچرز اعتبار کربن تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، صرافی ارز دیجیتال جمینای (Gemini) وظیفه حضانت از بیت کوین‌های این ETF را برعهده خواهد داشت.

باز هم تعویق اعلام نتیجه ETFهای اسپات اتریوم

در حالی که ورود شرکت‌های جدید به گردونه رقابت ETFهای اسپات همچنان ادامه دارد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد اعلام نتیجه تعدادی از درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را تا ماه می سال ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) به تعویق انداخته است.

در حال حاضر، اعلام نتیجه ETF اسپات اتریوم شرکت‌های هش‌دکس (Hashdex)، ون‌اِک (VanEck) و محصول مشترک شرکت آرک اینوست (ARK Invest) و توئنتی وان شرز (21Shares) و همچنین ETF فیوچرز اتریوم شرکت گری اسکیل به ماه می موکول شده است.

جیمز سیفارت (James Seyffart) تحلیلگر ETF بلومبرگ خاطرنشان کرد که انتظار می‌رفت کمیسیون بورس تا قبل از ۲۵ دسامبر (۴ دی) اعلام نتایج را به تعویق بیندازد که این اتفاق رخ داد.