همکاری صندوق بین‌المللی پول با هند برای تنظیم مقررات رمزارزها

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

imf india - همکاری صندوق بین‌المللی پول با هند برای تنظیم مقررات رمزارزها

نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman)، وزیر اقتصاد هند روز چهارشنبه با کریستالینا جورجیوا (Kristalina Georgieva)، مدیر عامل و رئیس هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول (IMF) در دهلی نو دیدار کرد. این دو درباره طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله حضور آتی هند در G20 و مقررات رمزارزها بحث کردند.

به گفته وزارت اقتصاد هند، سیتارامان و جورجیوا در مورد اهمیت قانون گذاری دارایی های دیجیتال و نیاز به داشتن یک “رویکرد هماهنگ جهانی برای این موضوع” بحث کردند. علاوه بر این، وزیر دارایی هند از صندوق بین المللی پول درخواست کرد تا این صندوق “نقش اصلی را در این زمینه ایفا کند.”

 

Screenshot 2022 09 10 092155 300x136 - همکاری صندوق بین‌المللی پول با هند برای تنظیم مقررات رمزارزها

 

بیانیه سیتارامن در نشستی با صندوق بین‌ المللی پول و بانک جهانی در ماه آوریل (فروردین) نیز، درخواست او برای یک چارچوب نظارتی جهانی برای رمزارزها را تکرار کرده بود. وزیر اقتصاد هند نسبت به خطرات پولشویی و تأمین مالی تروریسم که همه کشورها را تحت تأثیر قرار می دهد، هشدار داد و خاطرنشان کرد که هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی از عهده این خطرات برآید. او تاکید کرد که دارایی های رمزارزی تنها زمانی قابل تنظیم هستند که کشورها با هم همکاری کنند.

جورجیوا پس از دیدار با وزیر اقتصاد در روز چهارشنبه توییت کرد و تأیید کرد که صندوق بین المللی پول “آماده همکاری” با وزیر اقتصاد هند “در مورد تغییرات آب و هوا، مقررات رمزارزها و سایر چالش های جهانی کنونی” است.

 

imf tweet 300x119 - همکاری صندوق بین‌المللی پول با هند برای تنظیم مقررات رمزارزها