ورود غول انرژی ایالات متحده شِوْرون به دنیای متاورس

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

screenshot u.today 2022.03.12 09 13 17 - ورود غول انرژی ایالات متحده شِوْرون به دنیای متاورس

غول نفت‌وگاز شِوْرون (Chevron) مستقر در سان رامون، کالیفرنیا، جدیدترین شرکت بزرگی است که اقدام به ثبت نماد بازرگانی در رابطه با دنیای متاورس در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) کرده است.

این شرکت چند ملیتی قصد دارد از طریق متاورس طیف وسیعی از کالاهای مجازی از قبیل سوخت، گاز و محصولات انرژی تجدیدپذیر را ارائه دهد.

شرکت شِوْرون همچنین قصد دارد خدمات غیرتجاری و خرده‌فروشی آنلاین را با قابلیت ارائه محصولات مذکور فراهم کند.

یکی از درخواست های شِوْرون همچنین حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد خدمات سرگرمی در دنیای متاورس ارائه کند.

screenshot u.today 2022.03.12 09 14 52 300x169 - ورود غول انرژی ایالات متحده شِوْرون به دنیای متاورس

شِوْرون یکی از جانشینان شرکت نفت و گاز استاندارد اویل که در سال 1911 به وسیله حکم دیوان عالی ایالات متحده انحلال و به اجزای کوچک تری تبدیل شد ، است.

این شرکت انرژی در ژانویه(دی-بهمن) با همراهی دو شرکت Reliance و Total ، شرکت Vakt ، پلت فرم معاملاتی مبتنی بر بلاک چین برای معاملات نفت، را تحت حمایت قرار داد.

 

ورود به متاورس

سایر شرکت‌های بزرگی از قبیل زنجیره‌ی فست فود مک‌دونالد، شرکت خرده‌فروشی والمارت و غول تولیدکننده لباس زیر زنانه ،ویکتوریا سکرت نیز به تازگی با ثبت نماد های بازرگانی مشابهی ، خود را برای ورود به دنیای متاورس آماده می کنند.

مفهوم متاورس سال‌هاست وجود دارد ، اما تنها زمانی توانست رایج شود که فیس‌بوک نام خود را به متا تغییر داد تا به این دنیای مجازی متمرکز شود.

بر اساس داده های تحقیقاتی اخیر، حجم بازاری متاروس می تواند تا سال 2030 به 679 میلیارد دلار برسد.