وضعیت اتریوم مشابه رالی ۱۰۰۰ درصدی آن در سال ۲۰۲۰! آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • تحلیل
  • وضعیت اتریوم مشابه رالی ۱۰۰۰ درصدی آن در سال ۲۰۲۰! آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

قیمت اتریوم (ETH) اخیرا موفق شده بر سطوح مقاومت افقی و مورب بلندمدت خود غلبه کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی اتریوم نیز در حال ارائه سیگنالی مشابه آن چیزی است که قبل از افزایش سهموی قیمت در چرخه پیشین ارائه کرده بود.

آیا سرعت صعود اتریوم افزایش می‌یابد؟

قیمت اتریوم از زمان سقوط به ۸۸۰ دلار در ژوئن ۲۰۲۲ به تدریج افزایش یافته است. این حرکت در تمام مدت زیر یک خط روند مقاومتی صعودی قرار داشت که قیمت ۴ بار برای غلبه بر آن تلاش کرد (علامت‌های قرمز)، اما هر بار شکست خورد. آخرین اقدام برای غلبه بر این مقاومت در دسامبر ۲۰۲۳ صورت گرفت.ethereum-eth-signal-increase

اتریوم همچنین در طول حرکت صعودی خود، کف‌های بالاتری را ایجاد کرد و هر بار پس از تشکیل این کف‌ها (علامت‌های سبز)، سرعت افزایش قیمت بیشتر شد.

پس از گذشت بیش از ۶۰۰ روز، قیمت اتریوم در نهایت هفته گذشته موفق شد بر مقاومت خط روند صعودی خود غلبه کند. اتریوم در پی شکست این مقاومت، بر ناحیه مقاومت افقی بلند‌مدتی که از آوریل ۲۰۲۳ به طور متناوب به عنوان حمایت و مقاومت عمل می‌کرد، نیز غلبه کرد.

دیدگاه تحلیلگران در مورد قیمت اتریوم

معامله‌گران و تحلیلگران ارزهای دیجیتال دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به آینده اتریوم دارند. تحلیلگری به نام تریدر مین (Trader Mayne) در توییتی نوشت:

معتقدم در صورتی که قیمت به زیر سطح ۲۰۴۴ دلار سقوط نکند، تا ۳۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیلگر دیگری به نام کلد‌بلاد‌شیل (Cold Blood shill) هم باور دارد که قیمت ETH به زودی به بالای ۳۰۰۰ دلار خواهد رسید. در همین حال، سی‌جی (CJ) معتقد است که فردا قیمت اصلاح خواهد شد و پس از آن، افزایش خواهد یافت.

در نهایت، بلانتز کپیتال (Bluntz Capital) پیش‌بینی می‌کند که اتریوم عملکرد بهتری از بیت کوین خواهد داشت. او انتظار دارد که جفت ETH/BTC در سال ۲۰۲۴ به سطح ۰.۱ بیت کوین که از سال ۲۰۱۸ به آن نرسیده است، دست یابد.

ethereum-eth-signal-increase

پیش‌بینی قیمت اتریوم

در همین حال، با مقایسه حرکت قیمت اتریوم در چرخه صعودی قبلی و حرکت فعلی آن به نکات جالبی می‌رسیم. در سال ۲۰۲۰، اتریوم یک مقاومت افقی را شکست که برای بیش از ۱۰۰۰ روز به عنوان حمایت و مقاومت عمل می‌کرد. شکسته شدن این سطح بسیار شبیه به شکسته شدن سطح مقاومت افقی فعلی است.

همچنین، عملکرد اندیکاتور RSI تقریبا مشابه آن زمان است. در سال ۲۰۲۰، اندیکاتور RSI به منطقه اشباع خرید (علامت سبز) رسید و سپس سقوط کرد. پس از حرکت دوم این اندیکاتور به منطقه اشباع خرید (خط عمودی سبز) یک رشد هزار درصدی برای اتریوم اتفاق افتاد که منجر به ثبت سقف تاریخی قیمت آن شد.ethereum-eth-signal-increase

در صورت تکرار یک رشد هزار درصدی، قیمت اتریوم به ۲۷ هزار دلار خواهد رسید. برای کوتاه‌مدت، اهداف معقول‌تر، ۳۵۰۰ و ۵۰۰۰ دلار هستند که یک رشد ۴۰ و ۹۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی محسوب می‌شوند.

در مقابل، سقوط قیمت به زیر سطح ۲۲۰۰ دلار این پیش‌بینی صعودی را باطل می‌کند. در این صورت، قیمت ممکن است ۴۰ درصد کاهش یابد و به ۱۶۰۰ دلار برسد.