ویتالیک بوترین: مردم برتری پرداخت های رمزارزی را دست کم می گیرند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ویتالیک بوترین: مردم برتری پرداخت های رمزارزی را دست کم می گیرند
960 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDgvZjliYWE0NWItNzgwMy00MDEzLWFlYjctMjFhOTU3MWYzNmFkLmpwZw - ویتالیک بوترین: مردم برتری پرداخت های رمزارزی را دست کم می گیرند

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، پیشنهاد می‌کند که برتری ارز دیجیتال برای پرداخت‌ها اغلب در مقایسه با فیات دست‌کم‌گرفته است و به پرداخت‌های بین‌المللی و پرداخت‌ها به مؤسسات خیریه به عنوان نمونه‌های کلیدی اشاره کرد.

بوترین در 24 آگوست(2 شهریور) در یک تاپیک توییتری توضیح داد که موضوع فقط مقاومت در برابر سانسور نیست، بلکه راحتی است که ارزهای دیجیتال را در تجارت بین‌المللی، خیریه و حتی پرداخت‌های درون کشورها برتر می‌کند.

پذیرش ارزهای دیجیتال در پرداخت ها در سطح جهانی در حال رشد است. گزارشی از پلتفرم داده PYMNTS با عنوان «پرداخت با ارز دیجیتال» در جولای(تیر) نشان داد که در میان مشاغل مورد بررسی با درآمد سالانه بیش از 1 میلیارد دلار، 85 درصد گفتند که پرداخت‌های رمزارزی را برای یافتن و به دست آوردن مشتریان جدید اتخاذ می‌کنند.

در دسترس بودن کارت‌های نقدی کریپتو نیز به سرعت در حال رشد بوده است، بایننس اخیراً با مسترکارت همکاری کرد تا یک کارت پیش‌پرداخت برای آرژانتینی‌ها را اعلام کند. بسیاری از این کارت‌ها، مانند کارت‌های Wirex، حتی برای پرداخت از طریق کارت، به کاربران با بازپرداخت ارز دیجیتال پاداش می‌دهند و خرج کردن چندین ارز دیجیتال اصلی، ارزهای فیات و همچنین برداشت پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز را تسهیل می‌کنند.

همانطور که توسط ویتالیک اشاره شده است، رمزارزها نیز به ویژه هنگام انتقال پول در سطح بین المللی و برای کمک های خیریه مفید هستند. به طور سنتی، زمانی که با استفاده از ارز فیات انجام می شود، پردازش پرداخت های بین المللی ممکن است زمان زیادی طول بکشد و منجر به کارمزدهای زیادی شود. جنگ در اوکراین یکی از نمونه‌های عالی سودمندی آن در این زمینه است، به طوری که میخائیلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر، در 18 آگوست(27 مرداد) در توییتی نوشت که 54 میلیون دلار تنها توسط گروه غیرانتفاعی و فعال Aid For Ukraine جمع‌آوری شده است.

با این حال، همه در مورد استفاده از کریپتو به عنوان ابزار پرداخت، با مخالفت‌های رایج از جمله نوسانات قیمت، سهولت استفاده، ریسک نظارتی، و همچنین کارمزدهای بالای تراکنش و زمان‌های پردازش طولانی برای ارزهای دیجیتال خاص، مانند بیت‌کوین و اتریوم روبرو هستند.