جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پالائو با ریپل در زمینه ارز دیجیتال ملی سازگار با منطقه شریک می شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پالائو با ریپل در زمینه ارز دیجیتال ملی سازگار با منطقه شریک می شود

ریپل، شبکه پرداخت دیجیتال، با جمهوری پالائو(Palau) همکاری کرده است تا به کشور جزیره ای اقیانوس آرام کمک کند تا ارز دیجیتال خود را توسعه دهد.
تمرکز اولیه این مشارکت، توسعه یک ارز دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا برای کمک به تسهیل پرداخت‌های فرامرزی برای کشور خواهد بود. طبق اعلام ریپل، این همکاری “می تواند شاهد اجرای اولین استیبل کوین ملی تحت حمایت دولت در نیمه اول سال 2022(زمستان 1400 و بهار 1401) باشد”.
ریپل پیشنهاد کرد که ارز دیجیتال ملی ممکن است لزوماً یک CBDC دیگر نباشد.
ریپل به پالائو پشتیبانی فنی، تجاری، طراحی و سیاست ارائه می‌کند. در همین حال، کاوش یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا و موارد استفاده مرتبط (مانند ثبت شرکت‌ها) در XRP Ledger می‌تواند جایگزین مناسبی برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای کشورهایی مانند پالائو باشد.
رئیس جمهور پالائو، سوانجل ویپس جونیور(Suangel Whipps Jr)، گفت که ارز دیجیتال ملی “دسترسی مالی بیشتری را برای شهروندان پالائو فراهم می کند.”

به عنوان یک کشور جزیره ای، پالائو به ویژه در برابر برخی از اثرات تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر است و ریپل گفت که این یکی از دلایلی بود که برای این شغل انتخاب شد. این شرکت گفت که XRP Ledger “کربن خنثی است و 120000 برابر انرژی کارآمدتر از بلاک چین های Proof-of-Work است.”
جیمز والیس(James Wallis)، معاون تعاملات بانک مرکزی در ریپل، گفت: “ما از همکاری با پالائو برای دستیابی به هدف مالی و منطقه ای آن هیجان زده هستیم.”
ریپل با ملاحظات آب و هوایی و محیطی غریبه نیست. در فوریه سال جاری، هدف خود را مبنی بر صفر شدن خالص کربن تا سال 2030(1409) اعلام کرد و با ساخت خالص کربن XRP با کمک ابزار EW Zero شروع کرد.

EW Zero یک راه‌حل منبع باز از Energy Web است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا انرژی‌های تجدیدپذیر توکنیزه شده را خریداری کنند تا به آن‌ها کمک کند تا از شبکه کربن خنثی شوند.