پاکستانی ها میلیون ها دلار را به خاطر کلاهبرداری رمزنگاری از دست می دهند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پاکستانی ها میلیون ها دلار را به خاطر کلاهبرداری رمزنگاری از دست می دهند

پاکستانی ها میلیون ها دلار را به خاطر کلاهبرداری رمزنگاری از دست می دهند

سرمایه گذاران پاکستانی قربانی یک کلاهبرداری گسترده با استفاده از ارزهای دیجیتال شده اند. گزارش رسانه ها نشان می دهد که آژانس اصلی انتظامی کشور در رابطه با کلاهبرداری که منجر به ضرر 100 میلیون دلاری برای پاکستانی ها شد، اطلاعیه ای را برای صرافی ارز دیجیتال Binance صادر کرده است

کلاهبرداران پاکستانی ها را به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از طریق بایننس ترغیب می کنند

آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) یک کلاهبرداری سرمایه گذاری در حوزه رمزنگاری را کشف کرده است که گفته می شود حدود 17.7 میلیارد روپیه (حدود 100 میلیون دلار) برای شهروندان پاکستانی هزینه داشته است. عمران ریاز(Imran Riaz)، مدیر شاخه جرایم سایبری FIA، با ارائه جزئیات در مورد این پرونده، روز جمعه گفت که سازمان دهندگان از ارز دیجیتال استفاده کرده اند. ریاز به نقل از رسانه های محلی اعلام کرد:

ما پس از دریافت شکایت‌هایی مبنی بر کلاهبرداری میلیاردها روپیه با استفاده از 9 برنامه آنلاین، تحقیقاتی را آغاز کردیم.

کلاهبرداران از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده می‌کردند که فرصت‌های سرمایه‌گذاری کریپتو به پاکستانی‌ها را ارائه می‌داد و افراد بین 100 تا 80000 دلار یا به‌طور میانگین برای هر نفر 2000 دلار ارسال کردند. از سرمایه‌گذاران خواسته شد تا در بایننس، صرافی پیشرو در جهان، ثبت نام کنند و پول را از کیف پول بایننس به حساب‌های مرتبط با اپلیکشنها انتقال دهند. در 20 دسامبر(29 آذر)، بسیاری از کاربران با مقامات تماس گرفتند و شکایت کردند که حدود 12 اپلیکیشن به طور ناگهانی کار نمی کنند.

 

مقامات توضیح دادند: “در طول بررسی، مشخص شد که حساب‌های جعلی اپلیکیشنهای مختلف، یعنی MCX، HFC، HTFOX، FXCOPY، OKMINI، BB001، AVG86C، BX66، 91fp، TASKTOK با کیف‌پول‌های Binance مرتبط شده‌اند. هر کدام به طور متوسط ​​5000 مشتری داشتند. FIA اخطاریه ای را برای حمزه خان(Hamza Khan)، که به عنوان نماینده بایننس در پاکستان معرفی شده است، صادر کرده و او را احضار کرده است تا در 10 ژانویه(20 دی) حضور داشته باشد.

FIA به نقل از Express Tribune و سایر خبرگزاری ها گفت “FIA Cyber ​​Crime Sindh دستور حضور حمزه خان، مدیر کل / تحلیلگر رشد در بایننس پاکستان (صرافی ارزهای دیجیتال) را صادر کرده است تا موضع خود را در مورد ارتباط برنامه های موبایل سرمایه گذاری آنلاین تقلبی با بایننس توضیح دهد.”  این آژانس در بیانیه مطبوعاتی اضافه کرد: «پرسشنامه مربوطه نیز برای توضیح همین موضوع به دفتر مرکزی جزایر کیمن بایننس و بایننس ایالات متحده ارسال شده است.

مقامات باید معاملات ارزهای دیجیتال پاکستان را زیر نظر داشته باشند

FIA ادعا می کند که 26 آدرس کیف پول را در Binance شناسایی کرده است که برای انتقال پول استفاده می شود. این آژانس اعلام کرد: «نامه‌ای به Binance Holdings Limited نوشته شده است تا جزئیات این حساب‌های کیف پول بلاک چین را ارائه کند و همچنین آنها را debit block کند.آژانس اعلام کرد و افزود که همچنین درخواست اسناد و اطلاعات پشتیبانی در مورد ادغام برنامه ها با پلت فرم معاملات رمزارز کرده است.

FIA با اشاره به اینکه بایننس “بزرگترین صرافی غیرقانونی ارز مجازی” است که در آن پاکستانی ها میلیون ها دلار سرمایه گذاری کرده اند، FIA هشدار می دهد که در صورت عدم رعایت، واحد جرایم سایبری آن می تواند به بانک دولتی پاکستان (SBP) مجازات های مالی اعمال کند. اکنون شروع به نظارت دقیق بر معاملات انجام شده توسط پاکستانی ها در صرافی کرده است.

با اضافه شدن اعضای این طرح به گروه‌های مختلف که سیگنال‌هایی در مورد نوسانات قیمت بیت کوین منتشر می‌کنند، مقامات انتظامی نیز با اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام تماس می‌گیرند. FIA در حال ارائه اخطارهای قانونی به تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی است که برنامه ها را تبلیغ می کنند و اقداماتی را برای مسدود کردن تمام حساب های بانکی مرتبط با کلاهبرداری انجام می دهند.

در ماه دسامبر، آژانس تحقیقات فدرال بیش از 1000 حساب بانکی و کارت مورد استفاده معامله گران رمزارز از پاکستان را مسدود کرد. طبق بخشنامه صادر شده توسط SBP در آوریل 2018، خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچنان در کشور ممنوع است. علیرغم ممنوعیت، گزارش اخیر نشان داد که پاکستانی ها 20 میلیارد دلار در دارایی های رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند. درخواست‌ها از دولت برای تنظیم معاملات مرتبط افزایش یافته است.