پذیرش پاداش‌های پشتیبان رمزنگاری توسط شرکتها، برای خرید کارت!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

پرداخت

دریافت وجه نقد از خریدهای کارت اعتباری و نقدی، یک مزیت طولانی مدت برای کاربران کارت اعتباری بوده است. با این حال، کریپتو وارد صحنه شد و پروژه‌هایی برای پیاده‌سازی پاداش‌های برگشت ارز دیجیتال برای خرید کارت شروع می‌شوند.

در سال 2021 (1400)، بلاک فای (BlockFi)، یک کارت پاداش بیت کوین(Bitcoin) با پشتوانه ویزا(Visa) را به عنوان راهی برای استقبال از کاربران در اکوسیستم رمزنگاری راه اندازی کرد. با استفاده از این کارت، کاربران می توانند به جای پاداش های دیگر مانند بازگشت نقدی یا مایلز(miles)، 1.5 درصد در بیت کوین (BTC) را دریافت کنند.

در همان سال، ونمو(Venmo) همچنین مکانیکی را به کار گرفت که به کاربران اجازه می‌دهد رمزارز را با پاداش‌های بازگشت نقدی خود خریداری کنند. برنامه ای به نام Cash Back to Crypto به کاربران کارت اعتباری این امکان را می داد تا پاداش های بازگشت نقدی خود را در دارایی های رمزنگاری مانند BTC، اتریوم (ETH)، لایت کوین  (LTC) و بیت کوین کش (BCH) خرج کنند.

برخی از شرکت‌ها شروع به پیروی از این روند کردند و پاداش‌های رمزنگاری جدید را برای مکانیک قدیمی بازگشت نقدی ادغام کردند. بیایید نگاهی به دو پروژه ای بیندازیم که شروع به ارائه پاداش رمزنگاری برای خرید کارت کردند.

پلتفرم پرداخت پی استند (Paystand) از معرفی یک کارت مصرفی شرکتی که جوایز ارز دیجیتال را ارائه می دهد، خبر داد. از طریق این کارت، مشاغل می توانند بیت کوین را بدون نیاز به بازخرید امتیاز، پس بگیرند. از این طریق، کاربران می توانند همزمان با خرید برای کسب و کار خود، بیت کوین را به صورت خودکار کسب کنند.

جرمی آلموند(Jeremy Almond)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Paystand، از پیشنهاد جدید پروژه خود ابراز هیجان کرد. او گفت: “ما معتقدیم فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال، آینده امور مالی است و ما هیجان زده هستیم که به کسب و کارها کمک کنیم تا در اقتصاد دیجیتال مشارکت کنند و رشد کنند.”

پروژه‌ای به نام پلوتوس(Plutus) در سال 2020 (1399) شروع به ارائه 3 درصد رمز ارز در خریدهای نایک(Nike) کرد. اخیراً، این شرکت اعلام کرد که پاداش‌های پشتیبان رمزنگاری خود را به پرداخت‌هایی برای اشتراک‌هایی مانند نتفلیکس(Netflix)، اسپاتیفای(Spotify)، دیزنی پلاس(Disney+) و غیره تعمیم می‌دهد.

علاوه بر این، این شرکت همچنین فاش کرده است که پاداش های رمزنگاری را تا 8 درصد افزایش خواهد داد. این بدان معناست که وقتی کاربران با کارت های خود خرید می کنند، به طور خودکار در حال انباشت رمزارز هستند.