جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروژه های کازماس و مسترکارت برای افزایش مقیاس پذیری اتریوم

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

از آنجایی که صنعت بلاک چین راه اندازی اتریوم 2.0 را پیش بینی می کند، این هفته دو پیشرفت برای تقویت دومین بلاک چین بزرگ جهان اعلام شد که مقیاس پذیری و موارد استفاده را به شبکه افزایش داد.
Consensys ،توسعه‌دهنده اصلی نرم‌افزار برای اتریوم ، با غول پرداخت مسترکارت همکاری می‌کند تا Consensys Rollups را راه‌اندازی کند تا مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم را برای شبکه اصلی و استفاده خصوصی آن بهبود بخشد.
در همین حال، Consensys پلی راه‌اندازی می‌کند ، پیوندی بین اتریوم و اکوسیستم کازماس(Cosmos) که اتریوم را با سایر بلاک‌چین‌ها متصل می‌کند. این پل همچنین امکان سرمایه گذاری جدید را فراهم می کند و نقدینگی بیشتری را باز می کند زیرا دارایی های بیشتری می توانند از طریق تعداد فزاینده ای از زنجیره های متصل جریان پیدا کنند.
Cosmos که به عنوان “اینترنت بلاک چین” توصیف می شود، یک شبکه غیرمتمرکز از بلاک چین های مستقل و در عین حال قابل تعامل است.
Cosmos همچنین با کمک به توسعه دهندگان برای ایجاد بلاک چین های مستقل برای موارد استفاده مختلف که توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند، به مقیاس پذیری ، همراه با استفاده و حاکمیت ، رسیدگی می کند.

طبق گفته EtherScan، استفاده از اتریوم در بالاترین حد خود قرار دارد، زیرا آدرس های کیف پول متمایز اخیراً از مرز 181 میلیون عبور کرده است. با افزایش محبوبیت اتریوم، این امر منجر به ازدحام در شبکه، تاخیر در تراکنش‌ها و هزینه‌های تراکنش بیشتر می‌شود.در حالی که برخی تغییرات برای پرداختن به این مسائل در پیش از راه اندازی Eth 2.0 ایجاد شده است، مانند سوزاندن توکن، بسیاری از شرکت ها در حال کار بر روی راه حل های لایه 2 مختلف برای بهبود شبکه موجود اتریوم هستند.
همچنین Rollup ها یک راه حل لایه 2 هستند که مقیاس پذیری اتریوم را با قرار دادن و پردازش بسیاری از تراکنش ها خارج از زنجیره، قبل از ارسال نتایج به اتریوم برای تایید، بهبود می بخشد، بنابراین ازدحام در شبکه کاهش می یابد. ConsenSys Rollups در حال حاضر می تواند به 10000 تراکنش در ثانیه (TPS) در یک زنجیره خصوصی دست یابد، در حالی که تنها 300 تراکنش در ثانیه در زنجیره های خصوصی و 15 تراکنش در شبکه اصلی اتریوم قابل دستیابی است