پلیس ایالت استرالیا یک بخش رمزنگاری را برای ردیابی تراکنش ها راه اندازی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پلیس ایالت استرالیا یک بخش رمزنگاری را برای ردیابی تراکنش ها راه اندازی می کند
717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDkvNTk2NDEyYjYtMGViZC00ZDc1LWI4NDYtMDkyODI4OTY2MzY2LmpwZw - پلیس ایالت استرالیا یک بخش رمزنگاری را برای ردیابی تراکنش ها راه اندازی می کند

مجریان قانون در استرالیا با راه اندازی یک گروه پلیسی اختصاصی، در تلاش برای تقویت تخصص ارزهای دیجیتال و ردیابی تراکنش های رمزنگاری هستند.

بخش بررسی مالی استرالیا(Australian Financial Review) روز دوشنبه گزارش داد که پلیس فدرال استرالیا (AFP) واحد ارزهای دیجیتال جدیدی را برای تمرکز بر نظارت بر تراکنش های مرتبط با رمزنگاری ایجاد کرده است.

استفان جرگا(Stefan Jerga)، مدیر ملی فرماندهی مصادره دارایی های جنایی AFP، گفت که استفاده از رمزارز در فعالیت های مجرمانه از زمانی که AFP اولین توقیف ارزهای دیجیتال خود را در اوایل سال 2018 (اواخر 1396)انجام داد، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در پاسخ، AFP تصمیم گرفت یک تیم اختصاصی رمزنگاری راه اندازی کند.

تمرکز فزاینده بر تراکنش‌های غیرقانونی کریپتو در حالی صورت می‌گیرد که AFP دارایی‌های مجرمانه بسیار بیشتری را نسبت به آنچه مقامات در ابتدا انتظار داشتند، ضبط کرده است. خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه رسما گزارش داد که دو سال زودتر از موعد مقرر به هدف خود برای ضبط 600 میلیون دلار از جرایم مالی دست یافته است. این هدف در ابتدا توسط گروه ویژه مصادره دارایی های جنایی به رهبری خبرگزاری فرانسه تعیین شد و انتظار میرفت تا سال 2024 (1403)به آن برسد.

از فوریه 2020(بهمن 1398)، خبرگزاری فرانسه 380 میلیون دلار ملک مسکونی و تجاری، 200 میلیون دلار پول نقد و حساب های بانکی، و 35 میلیون دلار خودرو، قایق، هواپیما، آثار هنری، اقلام لوکس و ارزهای دیجیتال را ضبط کرده است. جرگا خاطرنشان کرد که توقیف ارزهای دیجیتال در مقایسه با دارایی‌های مجرمانه سنتی مانند اموال و پول نقد کوچک است، اما انتظار می‌رود تمرکز اضافی بینش بیشتری را ارائه دهد.

در اوایل سال جاری، یکی از مقامات مرکز تحلیل و گزارش تراکنش های استرالیا (AUSTRAC) نسبت به شفافیت ارزهای دیجیتال ابراز تردید کرد. جان ماس(John Moss)، معاون مدیر اجرایی AUSTRAC، استدلال کرد که رمزارزها می توانند به صورت ناشناس، سریع و در سراسر مرزهای بین المللی مورد استفاده قرار گیرند، که آنها را برای مجرمان جذاب می کند.