پیش‌بینی تحلیلگران بازار درباره عملکرد بیت کوین و آلت‌کوین‌ها در آستانه هاوینگ!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پیش‌بینی تحلیلگران بازار درباره عملکرد بیت کوین و آلت‌کوین‌ها در آستانه هاوینگ!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین، یک هفته پس از تایید صندوق‌های ETF اسپات این ارز دیجیتال، همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با موانعی جهت شروع یک روند صعودی است. در حالی که بیت کوین نتوانست از این موقعیت بهره ببرد، قیمت اتریوم رشد قابل‌توجهی را شاهد بود.

تحلیلگران حوزه ارزهای دیجیتال در مورد مسیر آینده بیت کوین و رابطه آن با اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال توضیحاتی ارائه کرده‌اند. مایکل ون دی پوپ (Michael van de Poppe)، تحلیلگر محبوب کریپتو نیز بینش‌هایی را در مورد تسلط بیت کوین بر بازار به اشتراک گذاشته است.

نزدیک شدن شاخص تسلط بیت کوین به اوج خود

ون دی پوپ در پست اخیر خود، فرضیه‌ای را در مورد تسلط بیت کوین در بازار ارز دیجیتال مطرح کرده است. وی عنوان کرده که شاخص تسلط یا دامیننس بیت کوین (BTC.D) قبل از رویداد هاوینگ در ماه آوریل به اوج خود نزدیک خواهد شد.

به گفته ون دی پوپ، شواهد تاریخی نشان ‌می‌دهند که میزان تسلط بیت کوین در ماه‌های منتهی به هاوینگ به اوج خود می‌رسد. این اتفاق در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ رخ داده بود و به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۴ نیز تکرار شود.

پیش‌بینی تحلیلگران بازار درباره عملکرد بیت کوین و آلت‌کوین‌ها در آستانه هاوینگ!

علاوه بر این، وی عنوان کرد که احتمالاً عملکرد آلتکوین‌ها نسبت به بیت‌ کوین، بهتر باشد.

میزان تسلط بیت کوین در زمان انتشار این خبر، با تغییری جزئی نسبت به روز گذشته، به ۵۱.۱۱ درصد رسیده است. این شاخص از زمان کاهش خود از ۵۴ درصد در پی افت قیمت بیت کوین، حرکات جانبی داشته است.

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین با کاهشی ۱.۴ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۴۱۱۲۰ دلار رسیده است. شایان ذکر است که این ارز دیجیتال طی هفته گذشته هم حدود ۳.۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

اتریوم، پیشتاز صعود قیمت آلت‌کوین‌ها

یکی دیگر از تحلیلگران ارز دیجیتال با نام مستعار Hedgex در پلتفرم X، دیدگاه بسیار مشابهی را در مورد تسلط بیت کوین ارائه کرده است. وی انتظار دارد که اندیکاتور توتال 2 (Total2)، که نشان‌دهنده ارزش تجمعی بازار آلتکوین‌ها است، افزایش یابد.

این تحلیلگر، اتریوم را پیشتاز روند صعودی آلتکوین‌ها معرفی کرده است. جالب اینجاست که Hedgex قبلا پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت‌کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد، اما در حال حاضر معتقد است که اتریوم پتانسیل بیشتری برای صعود دارد.

این تحلیلگر معتقد است که قیمت اتریوم کاتالیزورهای بیشتری برای افزایش دارد که از جمله آنها می‌توان به احتمال راه‌اندازی صندوق ETF اسپات این ارز دیجیتال اشاره کرد که می‌تواند قیمت آن را به سطوحی بی‌سابقه برساند. به گفته اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، کارشناس بلومبرگ، احتمال تایید صندوق ETF اسپات اتریوم در ماه می، حدود ۷۰ درصد است.

اتریوم در حال حاضر ۲۴۲۵ دلار قیمت دارد و از ابتدای سال ۲۰۲۴، حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.