پیش‌بینی حرکت بعدی اتریوم؛ اصلاح به ۲۱۲۰ دلار یا صعود به ۳۵۰۰ دلار؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پیش‌بینی حرکت بعدی اتریوم؛ اصلاح به ۲۱۲۰ دلار یا صعود به ۳۵۰۰ دلار؟

قیمت اتریوم (ETH) از ماه اکتبر تا کنون به طور قابل توجهی افزایش یافته و به منطقه مقاومت افقی بلندمدت خود نزدیک شده است. آیا این ارز دیجیتال می‌تواند بر این مقاومت غلبه کرده و در نهایت به عملکرد ضعیف خود نسبت به بقیه بازار کریپتو پایان دهد؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

نزدیک شدن قیمت اتریوم به مقاومت بلند‌مدت

قیمت اتریوم از ماه می ۲۰۲۲ منطبق بر یک خط روند حمایتی صعودی افزایش یافته است. این خط روند بارها از قیمت حمایت کرده که آخرین مورد آن در اکتبر ۲۰۲۳ (علامت سبز) اتفاق افتاده است.

از آن زمان، ETH طی یازده هفته، هشت کندل صعودی ایجاد کرده و در حال حاضر، در حال ایجاد نهمین کندل صعودی است. طی این روند صعودی، قیمت به منطقه مقاومت افقی بلندمدتی رسیده که از ابتدای سال ۲۰۲۲ برقرار بوده است.

eth-to-3500-usd-after-overcome-resistance

شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی هم در حال افزایش است و تقریباً به محدوده اشباع خرید رسیده است. پیش از این، رسیدن RSI به این محدوده موجب ایجاد یک صعود سهموی (خط عمودی سبز) شده بود.

دیدگاه تحلیلگران چیست؟

معامله‌گران و تحلیلگران ارزهای دیجیتال دیدگاه صعودی نسبت به روند آتی ETH دارند. با توجه به بازپس‌گیری محدوده قبلی، Crypto Tony معتقد است که هدف بعدی بین ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار خواهد بود.

در این میان، CryptoMichNL معتقد است اتریوم در سال ۲۰۲۴ بهتر از بیت کوین عمل خواهد کرد. در نهایت، BrianH عنوان کرده که به‌روزرسانی Cancun-Deneb باعث کاهش هزینه تراکنش‌های اتریوم و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ آن خواهد شد.

eth-to-3500-usd-after-overcome-resistance

قیمت اتریوم چه زمانی به ۳۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

با تجزیه و تحلیل تکنیکال تایم‌فریم روزانه متوجه می‌شویم که به دلیل نحوه حرکت قیمت و وضعیت اندیکاتور RSI، چشم‌انداز آینده قیمت، صعودی است.

اتریوم پس از غلبه بر مقاومت بلندمدت در ۲۱۲۰ دلار و تبدیل آن به حمایت (علامت سبز)، در حال غلبه بر مقاومت ۲۳۷۰ دلار است. RSI روزانه نیز افزایش قیمت را تأیید می‌کند؛ زیرا یک واگرایی صعودی پنهان (خطوط زرد) ایجاد شده که نشانه‌ای از ادامه روند است.eth-to-3500-usd-after-overcome-resistance

از آنجایی که مقاومت دیگری در مسیر وجود ندارد، غلبه بر این مقاومت می‌تواند باعث ایجاد حرکت صعودی شدید و رسیدن قیمت به مقاومت بعدی بین ۳۳۶۰ تا ۳۵۰۰ دلار شود که ۴۰ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

با وجود این پیش‌بینی صعودی، عدم موفقیت در غلبه بر مقاومت ۲۳۷۰ دلار می‌تواند منجر به نزول ۱۲ درصدی و رسیدن قیمت به حمایت افقی ۲۱۲۰ دلار شود.