پیشرفت‌های چشمگیر سولانا در بخش دیفای! رشد بیشتر SOL در راه است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

سولانا (SOL) در تاریخ ۱۱ دسامبر افت قیمتی قابل‌توجهی را تجربه کرد و به ۶۶ دلار رسید، اما به سرعت ۱۰ درصد بهبود یافت و در حال حاضر با قیمت ۷۱ دلار معامله می‌شود. این بازگشت قیمت به فعالیت قوی بخش دیفای در اکوسیستم سولانا نسبت داده می‌شود که در دو ماه گذشته منجر به افزایش تقریباً ۵ برابری قیمت SOL شده است.
وبسایت DeFiLlama از افزایش ۸ درصدی عرضه استیبل کوین در بلاکچین سولانا خبر می‌دهد که این مقدار در هفته گذشته به ۱.۶۷۶ میلیارد دلار رسیده است. در این میان، عرضه یواس‌دی‌سی (USDC) با رشد ۲۰ درصدی به ۷۳۵ میلیون دلار رسیده، این در حالی است که عرضه تتر (USDT) بدون تغییر باقی مانده است.
در حال حاضر، قیمت سولانا توسط یک خط روند صعودی و البته سطح ۰.۵۰ فیبوناچی اصلاحی پشتیبانی می‌شود. مقاومت‌های کلیدی پیش‌ روی سولانا هم در سطوح ۷۲ دلار، ۷۵ دلار و ۷۸ دلار قرار گرفته‌اند.
پیشرفت‌های چشمگیر سولانا در بخش دیفای! رشد بیشتر SOL در راه است؟

مقاومت کلیدی در حال حاضر در ۷۸ دلار قرار دارد و بریک آوت موفقیت‌آمیز از این ناحیه می‌تواند نشانه روند صعودی دیگری باشد. در سناریوی نزولی، اگر SOL برای عبور از مقاومت ۷۲.۰۰ دلار با مشکل مواجه شود، احتمال شکل گرفتن فشار فروش و روند نزولی دور از ذهن نخواهد بود. در این صورت، انتظار می‌رود حمایت اول در محدوده ۶۸ دلار و حمایت دوم در محدوده ۶۵ دلار به کمک سولانا بیایند.
مجموع ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در شبکه سولانا حدود ۹۱۲.۶۲ میلیون دلار است که این مقدار برابر است با ۳ درصد از TVL اتریوم. افزایش TVL سولانا به پروژه‌های دیفای و ایردراپ‌های جدید نسبت داده می‌شود.

تحلیل‌گر و کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال با نام مستعار، Gumshoe، اشاره می‌کند که سولانا کارایی بیشتری را در مقایسه با اتریوم نشان می‌دهد. علی‌رغم اینکه اتریوم دارای TVL بالاتری نسبت به بسیاری از بلاکچین‌های دیگر است، اما سولانا مسئول ۷۰ درصد از حجم صرافی‌های غیرمتمرکز اتریوم (DEX) است.
در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هم، فروش در بلاکچین سولانا نسبت به اتریوم در حال افزایش است. فروش NFT سولانا نزدیک به ۱۶ میلیون دلار است که از ۱۱.۴ میلیون دلار اتریوم پیشی گرفته است.