چارلز هاسکینسون شک دارد که بیت کوین ارز ذخیره جهانی خواهد بود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

cha 1 - چارلز هاسکینسون شک دارد که بیت کوین ارز ذخیره جهانی خواهد بود

طی مصاحبه اخیر، چارلز هاسکینسون(Charles Hoskinson)، مدیرعامل Input Output توانایی بیت کوین برای تبدیل شدن به ارز ذخیره جهان را زیر سوال برد.

در حالی که پادشاه کریپتو مزیت پیشرو بودن را دارد، بنیانگذار Cardano معتقد است که مصرف انرژی رو به رشد آن به افزایش تمرکز کمک خواهد کرد. او متقاعد شده است که وقتی جایگزین‌های کارآمدتری وجود دارد، استفاده از فرآیندهای پر انرژی هیچ فایده‌ای ندارد.

هاسکینسون این ادعا را که کمیابی ناشی از هزینه بالای تولید است، نمی پذیرد و ادعا می کند که در واقع صرفاً از سیاست پولی دارایی اصلی و کاربرد آن ناشی می شود:

اگر نقاشی تولید می کنید و یکی را باید با دست نقاشی کنید، در حالی که دیگری را می توانید با ماشین انجام دهید و هر دو یکسان به نظر می رسند، و تقاضا برای هر دو یکسان است، شما فقط هزار برابر بیشتر تلاش می کنید تا یکی را در مقایسه با دیگری انجام دهید.

یک استاندارد دیجیتال باید قراردادهای هوشمند، استانداردهای ابرداده و سیستم هایی با توان عملیاتی بالا ارائه دهد که می تواند به میلیون ها تراکنش در ثانیه برسد. در حالی که بیت کوین در حال حاضر نمی تواند هیچ یک از این موارد را ارائه دهد، هاسکینسون پیش بینی می کند که ارز دیجیتال اصلی «مطمئناً می تواند تکامل یابد».

این میلیاردر ارز دیجیتال همچنین گفت که برای محصولی مانند غیرممکن نیست

کلید خاموش روشن نیست

هاسکینسون پیش‌بینی می‌کند که «دلارزدایی» با ادامه افزایش بدهی ملی آمریکا و فرار مردم به استانداردهای پولی متفاوت ادامه خواهد یافت:

مهمترین مسئله چیزیست که دولت-ملت ها احساس می کنند به آن نیاز دارند.

با این حال، او انتظار ندارد که دولت-ملت ها دلار آمریکا را یک شبه رها کنند:

این مانند یک کلید خاموش روشن نخواهد بود که ناگهان از دلار خارج شویم، بیشتر شبیه یک گلایدر خواهد بود.