جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چارچوب مالیاتی دارایی های دیجیتال به تصویب پارلمان هند رسید

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

هند 1 - چارچوب مالیاتی دارایی های دیجیتال به تصویب پارلمان هند رسید

چارچوب مالیاتی ارزهای دیجیتال که توسط نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman) وزیر دارایی هند، ارائه شده است، پس از تصویب به عنوان یک اصلاحیه در لایحه مالی، در این کشور به قانون تبدیل خواهد شد.

روز جمعه، لایحه مالی سال 2022 در لوک سابا، مجلس سفلی هند، به تصویب رسید. این لایح 39 اصلاحیه پیشنهادی سیتارامان را شامل می شود. به موجب این اصلاحیه، مالیات 30 درصدی برای دارایی های دیجیتال و تراکنش های NFTها تعیین شده و اجازه کسر زیان معاملات در حین محاسبه درآمد داده نمی شود. علاوه بر این، مالیات دهندگان در هند یک درصد مالیات اضافی کسر در منبع یا TDS خواهند داشت.

بر اساس این چارچوب، افرادی که تراکنش‌های رمزنگاری انجام می‌دهند، از اول آوریل (12 فروردین) مشمول این مالیات 30 درصدی خواهند شد، در حالی که مالیات 1 درصدی کسر در منبع از اول ژوئیه (10 تیر) اعمال خواهد شد. ناگفته نماند که این چارچوب پیشنهادی با مخالفت بسیاری از سوی قانون‌گذاران هندی در پارلمان مواجه شد. این افراد ادعا می‌کردند این قانون احتمالاً رمزارزها را در این کشور از بین می‌برد.

با اضافه شدن سیاست مالیاتی روی دارایی های رمزنگاری شده، هند یکی از اولین چارچوب های نظارتی خود در مورد این کلاس از دارایی ها را پس از تصمیم دادگاه عالی این کشور در سال 2020 تنظیم کرده است. پس از دادگاه مذکور، ممنوعیت بانک مرکزی هند درخصوص معامله بانک ها با شرکت های رمزنگاری لغو شد. درخواست تجدیدنظر از دادگاه عالی هند احتمالاً تنها راه قانونی باقی مانده برای مخالفانی است که هنوز در پی لغو این قانون هستند.