چین راه اندازی آزمایشی یوان دیجیتال را گسترش می دهد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

shutterstock 2016931682 1 1260x709 1 - چین راه اندازی آزمایشی یوان دیجیتال را گسترش می دهد

چین دامنه خدمات عمومی و تعداد شهرهای موجود در پروژه آزمایشی یوان دیجیتال خود را که در استان‌های ژجیانگ و فوجیان در دست اجرا است، گسترش داده است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، شش شهر در استان ژجیانگ آزمایش پرداخت های دیجیتال RMB برای مالیات بر درآمد شخصی، مالیات دارایی و حق بیمه تامین اجتماعی را قبل از اعلام رسمی برنامه های آزمایشی آغاز کرده اند.

علاوه بر این، 72 نقطه جمع‌آوری عوارض جاده‌ای در فوژو و شیامن در استان فوجیان از روز سه‌شنبه پرداخت‌های یوان دیجیتال را آغاز کرده‌اند، و رسانه‌های محلی گزارش دادند که تجربه پرداخت «هیچ تفاوتی با Alipay یا WeChat Pay ندارد».

در مجموع هشت شهر در استان‌های ژجیانگ و فوجیان در یک سری جدید از آزمایش‌کنندگان یوان دیجیتال در ماه آوریل(فروردین) گنجانده شدند.
ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، معروف به یوآن دیجیتال یا e-CNY،راه اندازی آزمایشی را در اکتبر(مهر) 2020 در شنژن آغاز کرد و تا پایان سال 2021 معادل 11.24 میلیارد دلار تراکنش ثبت کرد.

ژو یوان، محقق ارشد مرکز تحقیقات مالی دیجیتال دانشگاه پکن، در مصاحبه با ساوت چاینا مورنینگ پست گفت: از نظر تئوری، جریان‌های نقدی یوان دیجیتال مبتنی بر بلاک چین کاملاً قابل ردیابی هستند.