کاربران دوج کوین احتیاط کنند! افزایش شاخص سود باز نشانه صعودی یا نزولی؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کاربران دوج کوین احتیاط کنند! افزایش شاخص سود باز نشانه صعودی یا نزولی؟

سود باز (open interest) در معاملات آتی دوج کوین (DOGE) اخیراً به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته و همزمان با سالگرد ۱۰ سالگی این میم کوین در ۶ دسامبر، به ۶۲۵ میلیون دلار رسیده است.

افزایش در شاخص سود باز که منعکس‌کننده افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران است، نشان‌دهنده علاقه فزاینده به عملکرد قیمت دوج کوین در نظر گرفته می‌شود.

از لحاظ تاریخی، زمانی که سود باز دوج کوین افزایش یابد، قیمت نیز همین روند را دنبال خواهد کرد. در نمونه اخیر، با افزایش سود باز، قیمت دوج کوین نیز از ۰.۰۸۴ دلار به ۰.۱ دلار افزایش یافت و ارتباط بین سود باز و حرکت قیمت را تأیید کرد.

با این حال، باید احتیاط کرد؛ زیرا آخرین‌ باری که سود باز دوج کوین در آوریل ۲۰۲۳ به این میزان رسیده بود، هم در این شاخص و هم در قیمت شاهد کاهش بودیم.

کاهش فعلی در سود باز، همان‌طور که با کاهش ۱۰ درصدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نشان داده شد، ممکن است نشان‌دهنده یک روند نزولی بالقوه باشد.

اگر این روند ادامه یابد، قیمت دوج کوین می‌تواند به ۰.۰۸ دلار کاهش یابد. اما در سناریوی خوش‌بینانه، اگر این روند صعودی ادامه یابد، مشابه سناریوی اکتبر ۲۰۲۲ که قیمت از ۰.۰۶ دلار به ۰.۱۵ دلار افزایش یافت، دوج کوین می‌تواند یک صعود ۱۰۰ درصدی را تجربه کند و به محدوده ۰.۲ دلار برسد.