کاردانو انجام چندین بروز رسانی را برای بلاکچین خود اعلام کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

شرکت Input Output هنگ کنگ (IOHK)، توسعه‌دهنده بلاکچین کاردانو، اعلام کرد که پس از شروع موفقیت‌آمیز دوران قراردادهای هوشمند کاردانو، آن ها به زودی اولین برنامه را در سیستم تنظیمات شبکه برای حمایت از رشد آینده ی بلاکچین خواهند ساخت.

از زمان آغاز کار، کاردانو به عنوان یک پلتفرم برای بهترین تعادل بین مبادلات مداوم مقیاس پذیری، امنیت و عدم تمرکز طراحی شده است.

به گفته این تیم، آن ها اکنون وارد فاز Basho شده‌اند و به لطف شبکه اثبات سهام ایمن و بسیار غیرمتمرکز که اکنون کاملاً مستقر شده است، قابلیت قرارداد هوشمند هسته‌ای نیز به کار گرفته شده است که بر روی بهینه‌سازی، مقیاس‌بندی و رشد شبکه متمرکز می باشد.

در این بیانیه، این شرکت چند ماموریت و اهدافی را که روی آن ها کار می‌کنند، برجسته کرده است. IOHK به Ouroboros اشاره کرد که بلاکچین کاردانو برای مدیریت حجم زیادی از داده ها و تراکنش ها و اسکریپت هایی با پیچیدگی و اندازه های مختلف طراحی شده است. علاوه بر این، تیم گفت که با پارامترهای فعلی، شبکه کاردانو به طور متوسط تنها از حدود 25 درصد ظرفیت خود استفاده می کند.

با حرکت بیشتر، این شرکت گفت تنها در دنیای واقعی است که می‌توانند واقعاً تقاضا و اثربخشی هر تغییری را به غیر از طراحی اصلی معماری و معیارهای قابل توجه در طیف وسیعی از موقعیت‌های شبیه‌سازی شده بسنجند.

علاوه بر این، IOHK اشاره کرد که آنها شروع به تعدیل تدریجی کرده اند. همچنین آن ها امروز دو تغییر اولیه را ارائه کرده اند. طبق گفته تیم، این تغییرات در روز پنجشنبه، 25 نوامبر (4 آذر) بر روی شبکه آزمایشی اعمال خواهد شد. علاوه بر این، پس از آزمایش، آن ها انتظار دارند که متعاقباً این موارد را در شبکه اصلی اعمال کنند، که طبق گزارش ها گفته می شود در روز چهارشنبه، 1 دسامبر (10 آذر) ساعت 21:45:00 به وقت UTC اعمال می شود.

در توضیح بیشتر، تیم اعلام کرد که این یک تغییر قدرتمند است و توسعه دهندگان DApp از آن استقبال خواهند کرد. این شرکت در ادامه تغییرات را به شرح زیر توضیح داد:

“افزایش محدودیت‌های حافظه Plutus به این معنی است که آن ها می‌توانند اسکریپت‌های پلوتوس پیچیده‌تری ایجاد کنند، یا اینکه اسکریپت‌های موجود می‌توانند موارد داده بیشتری را پردازش کنند، همزمانی را افزایش دهند یا در غیر این صورت قابلیت‌های خود را گسترش دهند.”

توجه داشته باشید که IOHK می گوید: «این اولین مورد از یک سری تغییرات در تنظیمات واحد حافظه خواهد بود که قابلیت های اسکریپت های پلوتوس را در دنیای واقعی افزایش می دهد.

طبق این بیانیه، این شرکت بر روی بهینه سازی اندازه اسکریپت های پلوتوس و عملکرد اساسی راهنمای پلوتوس و پیاده سازی نود کاردانو تمرکز خواهد کرد. در نتیجه، به آن ها اجازه می دهد کارهای ارزشمندتری را در همان پارامترهای پروتکل پردازش کنند.

به طور کلی، تیم با گفتن اینکه همه اینها عملکرد و ظرفیت لایه 1 را بهبود می بخشد به پایان رسید. علاوه بر این، Hydra سپس یک راه‌حل لایه 2 را معرفی می‌کند که این امکان را به کاربران می‌دهد تا زنجیره‌های متعددی را ذخیره کنند که از یک نمایندگی دفتر کل مجدد استفاده می‌کنند.