کاهش تسلط بر بازار بیت کوین در طول کاهش قیمت آخر هفته

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

در بحبوحه سقوط رمزارزها در آخر هفته، تسلط بیت کوین در بازار تقریبا به پایین ترین سطح خود کاهش یافته است. در یک بازه ی زمانی کوتاه از روز شنبه، زمانی که کل بازار کریپتو در حالت قرمز رنگ بود، تسلط اولین و بزرگترین رمزارز بر اساس ارزش بازار تنها 38.32 درصد بوده است.

طبق داده‌های CoinGecko، اولین باری که امسال به این میزان کاهش یافت، در ماه می (اردیبهشت) بود که به 37.76 درصد رسید. و این فاصله چندانی با کمترین تسلط خود تا کنون ندارد، در ماه می 2018 (اردیبهشت 1397)، زمانی برای مدت کوتاهی به 33 درصد رسیده بود. در طول سال 2018 (1397)، دامیننس بیت کوین عمدتا حدود 40 درصد بوده است.

تسلط بر بازار به سهم یک رمزارز از کل ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده اشاره دارد. کل ارزش بازار کریپتو در حال حاضر 2.4 تریلیون دلار است و ارزش بازار بیت کوین 924 میلیارد دلار می باشد. این مبلغ در ماه گذشته در همین زمان، بیش از 1 تریلیون دلار بوده است.

فروش که از روز جمعه آغاز شد و روز شنبه شتاب گرفت، کل بازار رمزارزها را تحت تاثیر قرار داد، اما بیت کوین ریزش بیشتری را تجربه کرد. نگرانی‌ها در مورد سویه ی جدید کووید19، Omicron، به‌علاوه صحبت‌های فدرال رزرو در مورد «خطر بالای تورم زیاد»، بازار سهام سنتی نیز را متزلزل کرد.

قیمت بیت کوین و تسلط بر بازار با فروش دارایی های خود توسط سرمایه گذاران کاهش یافته است.

Qiao Wang،یکی از پیشروان صنعت Web3 در باره رفتار قیمتی بیت کوین می گوید:

این ممکن است بدترین حالت قیمت بیت کوین در مقابل آلت ها باشد که در دهه گذشته دیده ام.

از بعد از ظهر یکشنبه، قیمت بیت کوین به 48930 دلار بازگشت که تنها 1 درصد در 24 ساعت گذشته و 10 درصد در هفته گذشته کاهش یافته است.