کاهش قیمت سولانا در روزهای صعودی بازار! آیا این یک فرصت خرید است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کاهش قیمت سولانا در روزهای صعودی بازار! آیا این یک فرصت خرید است؟

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال رشد چشمگیری را تجربه می‌کند، سولانا (SOL) در حال اصلاح قیمت است. قیمت SOL با ۷ درصد کاهش به ۵۹.۸۳ دلار و ارزش بازار ۲۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.
این اصلاح قیمت پس از آن صورت گرفت که در ماه گذشته، سولانا با رشد چشمگیر خود به ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد. کاهش اخیر قیمت با یک تراکنش بزرگ از یک کیف پول سرد متعلق به صرافی FTX همراه شده که در آن، ۱.۵ میلیون SOL (تقریبا ۹۰ میلیون دلار) به آدرسی که گمان می‌رود به صرافی کوین‌بیس (Coinbase) مرتبط است، منتقل شده است. همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، این صرافی ورشکسته، دارایی‌های سولانای خود را برای بازپرداخت طلبکاران نقد می‌کند.

با وجود کاهش قیمت سولانا در ۲۴ ساعت گذشته، این دارایی دیجیتال ۸ درصد در هفت روز گذشته و ۴۳ درصد در ۳۰ روز گذشته رشد دارد که نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران به این دارایی دیجیتال است.
تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال خاطرنشان می‌کنند که اگر قیمت SOL از مقاومت ۶۳.۴ دلار فراتر رود، ممکن است یک سناریوی صعودی دیگر آغاز شود و به طور بالقوه منجر به آزمایش مجدد ناحیه مقاومتی ۶۵.۳ دلار گردد. در صورت شکل گرفتن این سناریو صعودی، می‌توان انتظار رشد قیمت سولانا تا ناحیه ۷۹.۱ دلار را داشت.
در مقابل، کاهش قیمت و تثبیت آن زیر ۵۹ دلار ممکن است نشانه‌ای از یک روند نزولی باشد که امکان افت قیمت به حمایت ۵۶.۴ دلار را افزایش می‌دهد.
لازم به ذکر است که سولانا به دلیل توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری بالای خود، در امور مالی دیفای هم شهرت پیدا کرده است. مجموع ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در اکوسیستم دیفای سولانا از ماه اکتبر تاکنون دو برابر شده و به ۶۵۵ میلیون دلار رسیده است که نشان‌دهنده رشد قابل‌توجهی است و سولانا را به عنوان یک بازیگر مهم در بخش دیفای معرفی می‌کند.