جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کش اپ و Chivo به افزایش 400 درصدی حجم پرداخت لایتنینگ کمک کرده اند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

1111111 1 - کش اپ و Chivo به افزایش 400 درصدی حجم پرداخت لایتنینگ کمک کرده اند

یک گزارش جدید نشان می دهد که چگونه شبکه لایتنینگ به عنوان راهی برای انتقال سریع و کارآمد دارایی های دیجیتال در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده است.
CNBC در مورد داستان آلنا وروبیووا(Alena Vorobiova)، یک پناهنده اوکراینی را که در حال حاضر به دنبال پناهگاهی در لهستان است، توضیحی بیان کرد. Vorobiova از لایتنینگ برای انتقال 100 دلار بیت کوین از میامی استفاده کرد، جایی که پس از آن از یک دستگاه خودپرداز به ارز لهستانی برداشت شد،که کل این فرایند همه در عرض سه دقیقه رخ داد.
لایتنینگ نوعی تراکنش کم هزینه و با سرعت بالا است که شاهد رشد 410 درصدی راه حل مقیاس بندی لایه 2 بیت کوین در حجم پرداخت در سال گذشته بوده است.
بر اساس گزارش منتشر شده توسط Arcane Research، تعداد پرداخت‌هایی که در شبکه لایتنینگ در سال گذشته انجام شده دو برابر شده در حالی که ارزش کل آن پرداخت‌ها چهار برابر شده است.
این گزارش هشدار داد که معیارهای عمومی پراستناد مورد استفاده برای اندازه‌گیری پذیرش شبکه لایتنینگ،که معمولاً کل ارزش قفل شده (TVL) است، اندازه شبکه را دست‌کم می‌گیرد، زیرا کانال‌های خصوصی و برخی از نود ها را نمی‌شمارند. علاوه بر این، معیارها استفاده از شبکه لایتنینگ در دنیای واقعی را منعکس نمی کنند، در حالی که نگاه صریح به حجم پرداخت، تصویر واضح تری از پذیرش واقعی لایتنینگ ارائه می دهد.

توضیح برای افزایش پرداخت به دلیل افزایش بسیار زیاد تعداد کاربرانی است که اخیراً به شبکه لایتنینگ دسترسی پیدا کرده اند که از طریق برنامه هایی مانند کیف پول Chivo السالوادور و برنامه پرداخت مستقر در ایالات متحده، CashApp، می باشد.
Arcane تخمین زد که در آگوست 2021(مرداد 1400)، تقریباً 100000 کاربر به پرداخت های لایتنینگ دسترسی داشتند. تا مارس سال جاری(اسفند 1400)، بیش از 80 میلیون نفر توانایی دسترسی به پرداخت‌ها در شبکه لایتنینگ را داشتند که نشان می‌دهد پایگاه کاربران بالقوه زیادی وجود دارد.
این گزارش نشان داد که تقریباً 50 درصد از ارزش تمام پرداخت‌ها از تراکنش‌های مستقیم بین افراد، تراکنش‌های همتا به همتا(P2P)، حاصل شده است.