کلاهبرداران رمزارزی روسی، بصورت آفلاین و در دفاتر فعالیت می کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کلاهبرداران رمزارزی روسی، بصورت آفلاین و در دفاتر فعالیت می کنند
Annotation 2022 08 29 180712 - کلاهبرداران رمزارزی روسی، بصورت آفلاین و در دفاتر فعالیت می کنند

روزنامه ایزوستیا به نقل از بانک مرکزی روسیه (CBR) گزارش داد: شرکت های هرمی و معامله گرهای غیرقانونی فارکس در روسیه، که اکنون بسیاری از آن ها در ارائه پیشنهادهای سرمایه گذاری و خرید و فروش رمزارزها نیز تخصص دارند، به صورت آفلاین در حال فعالیت هستند.

برای اولین بار در سال‌ های اخیر، چنین کلاهبردارانی، دفاتری را باز می‌ کنند که در آن سعی می‌ کنند قربانیان احتمالی را متقاعد کنند که در دارایی های دیجیتال سرمایه‌ گذاری کنند. و همچنین خدماتی را برای دور زدن تحریم‌ های خارجی و محدودیت‌ های دولتی پیشنهاد می کنند. کارشناسان بازاریابی می گویند که گفتگوی حضوری همیشه برای این نوع از کازها مؤثرتر است.

آنها همچنین هشدار می دهند که به اشتراک گذاری اطلاعات با پلتفرم های ناشناس و مشکوک اغلب منجر به از دست دادن دارایی، چه فیات یا رمزارز می شود. روند آفلاین شدن نشان می دهد که کلاهبرداران خود را برای دریافت مبالغ بزرگتر آماده می کنند. زیرا دسترسی روس ها به دارایی های مالی جهانی بسیار مشکل ساز شده است و آن ها از این فرصت سوء استفاده می کنند.

تحریم‌ های اعمال شده توسط غرب به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین و محدودیت‌ های اقتصادی که در پاسخ به مقامات روسیه اعمال شد، علاقه به دارایی‌ های رمزارزی را در بین روس ها افزایش داده است. بسیاری از روس ها بیت کوین یا سایر رمزارزها و استیبل کوین ها را برای محافظت از سرمایه خود در برابر اقدامات دولتی یا انتقال آنها به خارج از کشور خریداری کرده اند.

اکنون بخاطر تحریم ها، شرکت های کلاهبرداری و هرمی که در زمینه رمزارزها نیز فعالیت دارند، تعدادشان شش برابر شده  و امسال 954 مورد از آن ها شناسایی شده است. دلیل این رشد شرکت های هرمی، تحریم ها و مشکلات اقتصادی در روسیه می باشد.