کمک مالی 4.5 میلیون دلاری شرکت IOG به دانشگاه استنفورد برای ایجاد مرکز بلاک چین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کمک مالی 4.5 میلیون دلاری شرکت IOG به دانشگاه استنفورد برای ایجاد مرکز بلاک چین
Screenshot 2022 08 30 105225 - کمک مالی 4.5 میلیون دلاری شرکت IOG به دانشگاه استنفورد برای ایجاد مرکز بلاک چین

شرکت سازنده بلاک چین کاردانو Input Output Global (IOG)، یک سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلاری را در دانشگاه استنفورد، برای ایجاد مرکز تحقیقاتی بلاک چین انجام داده است. این سرمایه گذاری توسط شرکت IOG، جدیدترین مورد از ایجاد پایگاه های تحقیقاتی دانشگاهی در سراسر جهان است.

علاوه بر استنفورد، IOG آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی و پروژه‌ های همکاری با دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه وایومینگ، دانشگاه آتن و موسسه فناوری توکیو افتتاح کرده است. سال گذشته، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو نیز 20 میلیون دلار به دانشگاه کارنگی ملون (CMU) کمک کرد تا مرکز ریاضیات رسمی هاسکینسون را تأسیس کند.

دانشگاه استنفورد در پالو آلتو کالیفرنیا، کانون نوآوری در فناوری است. این مکان آموزشی در سال 2018 (1397) مرکز تحقیقات بلاک چین را به رهبری Dan Boneh و David Mazières، دو استاد متخصص در زمینه رمزنگاری (کریپتو گرافی)، افتتاح کرده است.

تیم هریسون (Tim Harrison)، نایب رئیس امور جامعه این شرکت و اکوسیستم IOG گفت: ما مدتی است با استنفورد همکاری می کنیم. «قبل از راه اندازی مرکز تحقیقاتی، ما قبلاً 500000 دلار برای تأمین مالی تحقیقات آنها در زمینه مقیاس پذیری بلاک چین اهدا کردیم. او افزود: استنفورد به عنوان یکی از موسسات آکادمیک پیشرو در جهان، مکانی ایده‌آل برای این منظور است.