گزارش رویترز: احتمال اطلاع‌رسانی در مورد تایید ETFهای اسپات بیت کوین در همین هفته

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • گزارش رویترز: احتمال اطلاع‌رسانی در مورد تایید ETFهای اسپات بیت کوین در همین هفته

طبق گزارش رویترز (Reuters)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ممکن است به متقاضیان صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در روز سه‌شنبه یا چهارشنبه اطلاع دهد که پرونده آن‌ها تایید شده است.

به نقل از دبلاک و به گزارش رویترز، SEC ممکن است تا سه‌شنبه یا چهارشنبه همین هفته به شرکت‌های متقاضی اطلاع دهد که مجوز درخواست آن‌ها برای هفته بعد تایید شده است. گفتنی است اکثر تحلیلگران معتقدند ETFهای اسپات بیت کوین تا ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) تایید می‌شوند؛ چون این تاریخ آخرین فرصت SEC برای تعیین سرنوشت ETF پیشنهادی شرکت‌های آرک اینوستمنتس (Ark Investments) و ۲۱شیرز (21Shares) محسوب می‌شود.

رویترز به نقل از افراد آشنا خاطرنشان کرده است شرکت‌هایی که تا انتهای سال ۲۰۲۳ اصلاحات پرونده خود را به کمیسیون بورس فرستاده‌اند، ممکن است بتوانند صندوق خود را تا ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) راه‌اندازی کنند. اگر SEC بخواهد ETF بیت‌کوین را تایید کنند، احتمالا در همین هفته به متقاضیان اطلاع خواهد داد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، شرکت‌هایی مانند ون‌اِک (VanEck)، بلک راک (BlackRock)، فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton)، ویزدم‌تری (WisdomTre)، بیت‌وایز (Bitwise)، والکری (Valkyrie) و اینوسکو (Invesco) این کار را انجام داده‌اند.

تعدادی از ۱۴ شرکتی که به دنبال تایید ETFهای اسپات بیت کوین هستند، در اصلاحات جدید پرونده خود کارمزدها و سایر جزییات را توضیح داده‌اند. برای مثال، کارمزد ETF پیشنهادشده توسط شرکت فیدلیتی (Fidelity) به ۰.۳۹٪ می‌رسد. البته بسیاری از شرکت‌ها هنوز نرخ‌های کارمزد خود را اعلام نکرده‌اند.

به گفته تحلیلگران، تایید ETF‌های اسپات بیت کوین سرمایه‌گذاران سازمانی بیشتری را به صنعت کریپتو جذب می‌کند. با این حال، بعضی از کارشناسان هم معتقدند ETFهای اسپات به شرکت‌های بزرگ اجازه می‌دهد قیمت بیت کوین را کنترل کنند.