گزارش شده است که دیمیتری پاولوف، مدیر احتمالی Hydra در روسیه دستگیر شده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • گزارش شده است که دیمیتری پاولوف، مدیر احتمالی Hydra در روسیه دستگیر شده است
IMG 20220417 094550 891 - گزارش شده است که دیمیتری پاولوف، مدیر احتمالی Hydra در روسیه دستگیر شده است
یک دادگاه منطقه ای در مسکو مردی را دستگیر کرد که گزارش رسانه های محلی او را دیمیتری پاولوف(Dmitry Pavlov)مدیر بازار دارک نت Hydra که اخیراً تعطیل شده است، معرفی کرد. مقامات روسی معتقدند که او در جرایم مرتبط با مواد مخدر دست داشته است که مجازات آن تا 20 سال زندان است

دادگاه مسکو روس هایی را دستگیر کرد که معتقد بود مدیر هایدرا هستند

خبرگزاری شهر مسکو این هفته به نقل از سرویس مطبوعاتی دادگاه گزارش داد که دادگاه منطقه مشچانسکی مسکو، دیمیتری اولگوویچ پاولوف را متهم به تولید، فروش و توزیع مواد مخدر بر اساس قانون جزایی روسیه، بازداشت کرده است.

پاولوف که روز دوشنبه 11 آوریل(22فروردین) دستگیر شد، هم نام یک شهروند و ساکن 30 ساله روسیه است که به اتهامات مشابه در رابطه با نقش ادعایی خود به عنوان مدیر بازار هایدرا که اخیراً ویران شده است، یکی از بزرگترین بازارها در دارک نت متهم شده است.

در اوایل این ماه، مجری قانون آلمان زیرساخت سرور هایدرا را در این کشور توقیف کرد و وب سایت این پلت فرم روسی زبان را از بین برد. این عملیات با حمایت چندین آژانس آمریکایی انجام شد.

در 5 آوریل(16فروردین)، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات جنایی علیه دیمیتری پاولوف را به دلیل توطئه برای توزیع مواد مخدر و توطئه برای ارتکاب پولشویی اعلام کرد. بر اساس کیفرخواستی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا ارائه شده است، این روس همچنین به مدیریت و ارائه خدمات میزبانی به Hydra متهم شده است.

روزنامه تجاری روسی کومرسانت به نقل از پاولوف در 6 آوریل به بی بی سی گفت که مقامات ایالات متحده با او تماسی نداشته اند و او در مورد اتهامات از رسانه ها مطلع شده است. او همچنین اصرار داشت که شرکتش تمام مجوزهای لازم را از Roskomnadzor، ناظر ارتباطات روسیه دارد، و هیچ وب سایتی را مدیریت نمی کند، بلکه فقط سرورها را به عنوان یک واسطه اجاره می دهد.

ایالات متحده مدعی مشارکت فدراسیون روسیه با سازمان‌های جنایی مرتبط با رمزارز، از جمله بازارهای دارک نت (DNM) و بازیگران باج‌افزار است. در ماه سپتامبر، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) کارگزاری ارز دیجیتال سوئکس مستقر در روسیه را تحریم کرد که گمان می رود بیش از 20 میلیون دلار از DNM هایی مانند Hydra دریافت کرده است.

این وزارتخانه همچنین تحریم هایی را علیه خود Hydra – که حداقل از سال 2015 فعال بود و قبل از تعطیلی آن حدود 17 میلیون مشتری داشت – و یک صرافی ارزهای دیجیتال به نام Garantex را که مظنون به پردازش بیش از 2.6 میلیون دلار تراکنش از پلتفرم بازار دارک نت بود، اعمال کرد.