یات سیو: حقوق مالکیت دیجیتالی، از جنبه های اصلی فناوری بلاک چین است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • یات سیو: حقوق مالکیت دیجیتالی، از جنبه های اصلی فناوری بلاک چین است
717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDgvZjhkZmExMTYtYTA5ZC00NjA1LWFkNGYtOTA5NGFhNTM3ODBkLmpwZw - یات سیو: حقوق مالکیت دیجیتالی، از جنبه های اصلی فناوری بلاک چین است

یات سیو(Yat Siu)، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری انیموکا برندز(Animoca Brands) مستقر در هنگ کنگ، استدلال کرده است که حقوق مالکیت دیجیتالی آنچین، از جنبه های اصلی فناوری بلاک چین است که جامعه غیرمتمرکزتری را هدایت می کند.
این کارآفرین هنگ کنگی در سخنرانی در هفته بلاک چین 2022 کره ای (KBW) خاطرنشان کرد که همه ما “وابسته های دیجیتالی” هستیم و داده ها منبع معیارهایی هستند که برای پلتفرم هایی مانند اپل، گوگل و فیس بوک ارزش ایجاد می کنند.

وی افزود: «نکته قدرتمند Web3 این واقعیت است که ما می‌توانیم مالکیت خود را در دست بگیریم و می‌توانیم با آن تغییر بزرگی ایجاد کنیم، زیرا مالکیت این دارایی‌ها را توزیع و غیرمتمرکز کرده‌ایم.»
سویی همچنین اهمیت حقوق مالکیت را با بیان این نکته تقویت کرد که کشورهایی که حقوق مالکیت قوی را برای شهروندان خود قائل هستند، جامعه خود را به شکوفایی می‌رسانند. همچنین سویی به همبستگی بین شاخص بین المللی حقوق مالکیت (IPRI) و شاخص تولید ناخالص داخلی (GDPI) اشاره کرد.

سیو اضافه کرد که قاره آسیا تا حد زیادی بیشترین فضا را برای رشد در زمینه Web3 و همچنین سرمایه گذاری بر روی حقوق مالکیت دیجیتال دارد.