یکی از بنیانگذاران ریپل می‌خواهد بیت‌کوین به اثبات سهام تبدیل شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • یکی از بنیانگذاران ریپل می‌خواهد بیت‌کوین به اثبات سهام تبدیل شود
chris larsen at google - یکی از بنیانگذاران ریپل می‌خواهد بیت‌کوین به اثبات سهام تبدیل شود

کریس لارسن(Chris Larsen)، بنیانگذار ریپل (و همچنین مدیر عامل سابق آن) که در حال حاضر رئیس اجرایی هیئت مدیره ریپل است، از کمپین جدیدی برای انتقال بیت کوین از شبکه اثبات کار (PoW) به اثبات سهام(proof-of-stake) حمایت می کند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، لارسن در کنار چندین گروه فعال آب و هوا از جمله صلح سبز، کمپین جدیدی را به نام “تغییر کد” راه اندازی می کند. این کمپین برای افزایش آگاهی در مورد اثرات زیست محیطی بیت کوین و تحت فشار قرار دادن جامعه برای انتقال به مدل اثبات سهام طراحی شده است.
این گزارش ادعا می کند که شبکه بیت کوین که به دلیل ناکارآمدی انرژی مورد انتقاد قرار گرفته است و در حال حاضر به اندازه سوئد انرژی مصرف می کند. لارسن که در مصاحبه با بلومبرگ صحبت می کرد، گفت که مصرف می تواند به میزان قدرت ژاپن در طی پنج سال افزایش یابد.
این کمپین قصد دارد طی ماه آینده تبلیغات بخرد تا پیام خود را منتشر کند، علاوه بر این، «میلیون‌ها عضو» گروه کاری صلح سبز و محیط‌زیست را برای فشار مردمی علیه بیت‌کوین بسیج کند.

مایکل برون(Michael Brune)، مسئول کمپین، تعدادی از شرکت‌هایی را که کمپین قصد دارد از آنها حمایت کند، لیست کرده است، از جمله گلدمن ساکس، بلک راک و پی پال.
لارسن، با اشاره به برنامه‌های اتریوم برای تبدیل به اثبات سهام در ماه‌های آینده، بیت‌کوین را «غیرطبیعی» نامید. وی خاطرنشان کرد که پروتکل های جدیدتر مانند سولانا و کاردانو بر اساس فناوری های کم انرژی ساخته شده اند. گزارش شده است که لارسن 5 میلیون دلار برای تأمین مالی این کمپین اختصاص داده است.
لارسن بلافاصله توسط چندین عضو برجسته جامعه رمزارزی، مانند بنیانگذار مساری، رایان سلکیس(Ryan Selkis)، و بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری کاسا(Casa)،جیمسون لوپ(Jameson Lopp) مورد انتقاد قرار گرفت.