یک استارآپ بیت‌کوینی ۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

استارت‌آپ BOB که نام آن مخفف عبارت “Build on Bitcoin” است و راه‌حل لایه دوم برای شبکه بیت‌کوین ارائه می‌دهد، در دور اولیه تأمین مالی خود موفق به جذب ۱۰ میلیون دلار سرمایه شد.

این دور سرمایه‌گذاری به رهبری Castle Island Ventures انجام شد و شرکت‌های دیگری همچون مکانیسم کپتال (Mechanism Capital)، سی‌ام‌اس هولدینگ (CMS Holdings)، بنکلس (Bankless)، ویا بیت کوین کپتال (Viabtc Capital) در آن مشارکت داشتند.

هدف از این سرمایه‌گذاری، پیشرفت راه‌حل لایه دوم هیبریدی BOB است که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. این ویژگی به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به راحتی از ابزارها و زیرساخت‌های موجود برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) بر بستر بیت‌کوین استفاده کنند.

راه‌حل BOB امنیت بالای شبکه بیت‌کوین را به همراه دارد و با اتصال به اتریوم، استفاده از آن را برای کاربران اتریوم نیز آسان می‌کند. BOB اعلام کرده است که این سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی اولین راه‌حل لایه دوم هیبریدی با پشتیبانی بیت‌کوین و اتریوم اختصاص خواهد یافت.

تأمین مالی اولیه BOB در بحبوحه افزایش علاقه به راه‌حل‌های لایه دوم بیت‌کوین به جز شبکه لایتنینگ (Lightning Network) صورت گرفته است.

در این میان بلاکچر (Blockchair) از راه‌اندازی وب‌سایتی جامع برای نمایش پلتفرم‌های لایه دوم بیت‌کوین فعال و آتی خبر داده است و پروژه لایه دوم استیکس (Stacks)، شبکه آزمایشی عمومی Nakamoto خود را در روزهای اخیر راه‌اندازی کرده است.

همچنین خبر تأمین مالی BOB پس از اعلام جذب ۱۰ میلیون دلار سرمایه توسط ALEX، صرافی غیرمتمرکز با نام اختصاری “Automated Liquidity Exchange”، منتشر شده است.