نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (3 شهریور)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

 

Stack of cryptocurrencies. Bitcoin and most important cryptocurrency concept

روز چهارشنبه با بازگشت گرایش سرمایه گذاران به دارایی های پرریسک، ارزش بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده همراه با بازار سهام ایالات متحده افزایش یافتند و روند نزولی سه روزه خود را شکست. در حال حاضر، بیت کوین با رشد 1.54 درصدی نسبت به 24 ساعت گذشته، با قیمت 21700 دلار معامله می شود. ارزش بازار آن نیز با کمی افزایش به 413.24 میلیارد دلار رسیده است. در همین حال شاخص های اصلی وال استریت یعنی S&P 500 و Nasdaq Composite  به ترتیب 0.22% و 0.52% رشد کردند.

سرمایه گذاران طی چند روز گذشته و پیش از برگزارش گردهمایی اقتصادی سالانه فدرال رزرو ایالات متحده در جکسون هول، به نوعی بلاتکلیفی دچار بودند چرا که انتظار می رود جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی روز جمعه خود، سرنخ هایی در مورد سیاست های پولی آتی این بانک ارائه دهد.

معامله گران امیدوار هستند پاول روز جمعه ضمن مشخص کردن چشم انداز بانک مرکزی در مورد نرخ تورم طی دو ماه آینده، به نکاتی در این مورد نیز اشاره کند که آیا فدرال رزرو در نشست بعدی خود در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) نرخ بهره را 75 واحد افزایش می دهد یا 50 واحد.

بازار3 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (3 شهریور)

در همین مدت، بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز روند بهبود را طی می کند. طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، ارتقاء Bellatrix که شمارش معکوس نهایی برای راه اندزای هاردفورک Merge را آغاز می‌کند، قرار است روز 6 سپتامبر (15 شهریور) فعال شود. پس از آن، راه اندازی شبکه اصلی Merge در بازه زمانی بین 10 تا 20 سپتامبر (19 تا 29 شهریور) اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر، اتر با 3.50% رشد در تایم فریم روزانه با قیمت 1694 دلار معامله می شود.

سایر رمزارزهای بزرگ بازار نیز با افزایشی جزئی به منطقه سبز وارد شده اند. اتریوم کلاسیک از دیروز حدود 10 درصد رشد داشته و توانسته است زیان 20 درصدی هفته گذشته را تاحدودی جبران کند. ETC اکنون با قیمت 36.58 دلار ترید می شود. ولی برنده اصلی امروز، ANKR است که با جهش 12.70% به حدود 0.041 دلار رسیده است.

در این میان، LEO، BCH، EOS و CHZ با کاهشی اندک در منطقه منفی معامله می شوند. در نهایت، تحولات اخیر، ارزش کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده را به 1.039 تریلیون دلار رسانده است که 39.7% آن در اختیار بیت کوین قرار دارد. ضمن آنکه شاخص ترس و طمع در بازار کریپتو همچنان روی عدد 25 و در منطقه “ترس شدید” قرار دارد.