Patreon، در مسیر بررسی و گسترش حوزه رمزنگاری!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

مدیران اجرایی پاترئون (Patreon)، دوباره گسترش شرکت خود به دنیای ارزهای دیجیتال را در نشست اقتصاد خالق(Creator Economy Summit) در سال 2021 (1400) توسط پنل The Information مورد کنایه قرار دادند. جک کونته(Jack Conte)، مدیرعامل Patreon، با جولیان گاتمن(Julian Gutman)، مدیر ارشد محصول، در این نشست ظاهر شد و گفت:

«من واقعاً این ایده را دوست دارم که سازندگان صاحب رسانه‌هایشان و مالک محتوایشان باشند. […] من ایده تغییر قدرت از نهادها به افراد خلاق را دوست دارم.»

کونته خاطرنشان کرد که اگرچه این پلتفرم در حال حاضر کارمندان تمام وقت متمرکز روی ارزهای دیجیتال ندارد، اما در حال بررسی استخدام آنها بود. گاتمن ادامه داد: «من فکر می‌کنم برای ما، واقعاً فکر کردن به این موضوع که چگونه می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آینده‌ای تکرارشونده و پایدار، برای سازندگان ایجاد می‌کنیم، دلیلی است که ما فضای کریپتو را گسترده‌تر ارزیابی می‌کنیم.»

این اظهارات، پس از اعلام ماه گذشته مبنی بر اینکه این شرکت به دنبال بازخورد مشتریان خود در مورد امکان راه‌اندازی یک توکن اجتماعی/کوین خالق(creator coin/social token) است، دنبال می‌شود. در یک پخش زنده، رئیس سیاسی Patreon، لورن کرنتشاو (Lauren Crentshaw) گفت:

“ما از تعدادی از سازندگان شنیده‌ایم که علاقه‌مند به این فرصت بوده‌اند که عضویت‌ها و مزایای انحصاری را از طریق یک کوین یا توکن، به مشتریان خود ارائه دهند، یک آیتم دیجیتالی که می‌توانند نشان ‌دهند که آنها بخشی از باشگاه هواداران شما هستند.”

شرایط خدمات فعلی Patreon، به طور خاص استفاده از این پلتفرم، برای فروش ارزهای دیجیتال خارج از حوزه مشاوره سرمایه گذاری شخصی را ممنوع می کند.

در سال 2019 (1398)، دیو روبین(Dave Rubin)، مجری برنامه گفتگوی آزادیخواهانه، از Patreon به پذیرش کمک‌های مالی به بیت‌کوین، تغییر جهت داد، زیرا او آن را سانسوری از سوی این پلتفرم می‌دانست. ماه گذشته، توئیتر یک ویژگی اهدای کریپتو را ارائه کرد که با بسیاری از برنامه های کاربردی مبتنی بر وب، از جمله Patreon، یکپارچه شد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با زرین سیگنال نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph