آخرین سقوط بازار، 221 میلیون دلار ضرر برای تریدرهای معاملات آتی به دنبال داشت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • آخرین سقوط بازار، 221 میلیون دلار ضرر برای تریدرهای معاملات آتی به دنبال داشت
آتی - آخرین سقوط بازار، 221 میلیون دلار ضرر برای تریدرهای معاملات آتی به دنبال داشت

بر اساس تازه ترین داده‌های Coinglass، همزمان با سقوط کلی بازار کریپتو، 60062 تریدر متحمل ضررهای سنگین شده اند. بازار ارزهای دیجیتال پس از ناکامی در حفظ مومنتوم صعودی خود، تحت تاثیر افزایش فشار فروش، سقوط کرد. ارزش کلی این بازار روز گذشته 65 میلیارد دلار کاهش یافته و به زیر 1.8 تریلیون دلار رسیده است.

در نتیجه این اتفاق، بیش از 221 میلیون دلار از پوزیشن های معاملات آتی در بازار کریپتو لیکوئید شده است. نزدیک به 93.12 میلیون دلار از این رقم به پوزیشن های معاملاتی بیت کوین وابسته بوده است.

پوزیشن های معاملاتی لیکوئید شده مربوط به اتر (ETH) نیز در مجموع 58 میلیون دلار می باشد. گفتنی است که یک پوزیشن زمانی لیکوئید می شود که معامله‌گر دارایی کافی برای تامین مارجین یا تقاضای صرافی برای تامین وثیقه اضافی برای حفظ پوزیشن معاملاتی خود را در اختیار نداشته باشد.

روز گذشته، پس از اینکه بزرگترین ارز دیجیتال بازار روند رو به کاهش پیوسته ای را در پیش گرفت، به پایین ترین سطح روزانه خود یعنی 40800 رسید؛ احتمالاً این اتفاق به دلیل ترس از تشدید سیاست های انقباضی فدرال رزرو در مواجهه با نرخ رو به رشد تورم رخ داده است. اکنون، شاخص ترس و طمع بازار کریپتو نیز وضعیت «ترس» را نشان می دهد.