جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آدرس های فعال کیف پول های ارز دیجیتال

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال باعث شده طرفداران زیادی برای کسب سود وارد حوزه رمز ارزها شوند، بررسی آدرس های فعال کیف پول ها، یکی از راه های تحلیل در جهت موفقیت بازار است، استراتژی های زیادی از جمله هودل کردن یا ترید کردن وجود دارد که به معامله گر کمک می کند بتواند از این بازار درآمد خوبی داشته باشد، کاربران این حوزه باید علاوه بر نکات کلی، به جزئیات ریز و مهم نیز دقت کنند.

کیف پول های ارزهای دیجیتال

همان طور که در دنیای واقعی برای ذخیره پول ها و سرمایه خود به کیف پول و کارت های بانکی احتیاج پیدا می کنید، برای نگه داشتن و ذخیره ارزهای دیجیتال خود نیز به انواع کیف پول های دیجیتال محتاج می شوید. کیف پول های رمز ارزها انواع مختلفی دارد که کاربران این حوزه می توانند برای سرمایه خود از آن استفاده کنند. کیف پول های سخت افزاری به دلیل امنیت بالای خود معمولا حجم پول بالایی را ذخیره می کنند چرا که برای داشتن این ولت ها باید هزینه آن را بپردازید، اخبار مربوط به کیف پول ها یکی از تکنیک های سنتیمنتال بازار ارزهای دیجیتال است.

آدرس های فعال و قیمت
قیمت دارایی ها به فاکتورهای مهمی از جمله: فاندامنتال ها، حجم معاملات، عرضه و تقاضا مربوط می شود، توانایی تحلیل درون زنجیره ای یکی از مهم ترین رکن های کسب سودهای بزرگ از بازار است، منبع کنترل مشهور ارزهای دیجیتال CoinMetrics است که نوع دیگری از وابستگی قیمت را برای شما منتشر می کند.

شما به عنوان یک تحلیلگر یا سرمایه گذار ارزهای دیجیتال می توانید با نگاه به تعداد آدرس های منحصر به فرد در یک شبکه خاص، کم و بیش تصویری از تعداد کاربران موجود داشته باشید. البته شایان ذکر است که یک شخص می تواند چندین کیف پول داشته باشد و آن ها را با هم استفاده کند؛ بنابراین این اعداد نمایانگر حداکثر کاربر ممکن است اما تعداد واقعی کاربران روزانه می تواند کمتر از ارقامی باشد که در نمودار در معرض دید شما باشد.

مفهوم نمودارهای آدرس های فعال

بزرگترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین از نظر ارزش بازار در سال 98 با قیمت ۳۷۵۰ دلار شروع کرد و در حدود ۷۱۳۰ دلار در همان سال به پایان رساند؛ که طبق آمار مشابه این گزارش حدود ۹۰ درصد رشد داشته است. همین نکته بیانگر این است که آدرس های فعال کیف پول های بیت کوین حدود 16 درصد افزایش داشته است.

برای بررسی نمودار از داده های سبز رنگ می توان شروع کرد، ارز دیجیتال بیت کوین کش در سال 2019 میلادی در رتبه پنجم قرار داشت، آدرس های فعال با وجود رشد 90 درصدی، توانسته بود باعث جلب توجه کاربران حوزه رمزارزها شود. طبق این گزارش، در همین زمان قیمت بیت کوین کش ۲۷.۶۸ درصد افزایش داشته است.

خطوط قرمز نمودار آدرس های فعال
باتوجه به رفتار قیمت نسبت به گذشته خود هنگامی که یک حرکت مثبت وجود دارد باید یک حرکت منفی نیز برای ارز دیجیتال موردنظر وجود داشته باشد. اتریوم و ریپل، دو کوین محبوب بازار هر دو قرمز هستند. قیمت اتریوم ۵.۶۵ درصد در سال ۲۰۱۹ ریزش داشته است در حالی که تعداد آدرس ها تنها کمی بیش از یک درصد بوده است. وضعیت ریپل وحشتناک تر است و به ترتیب ۴۶.۶۸ و ۴۹.۱۴ درصد سقوط کرده است.

استلار (XLM) نیز علائم منفی ثبت کرده است. قیمت استلار در همان زمان ۶۰ درصد و آدرس های فعال آن ۶۶ درصد کاهش یافته است. زی کش (Zcash) نیز شرایط مشابهی دارد و در هر دو مقوله حدود ۵۱ درصد کاهش داشته است.

استثنائات آدرس های کیف پول ها

واضح و قابل درک است که هر قانونی، استثنائات خود را دارد و این نمودار نیز از این قاعده جدا نیست. در حالی که مثال های دو پاراگراف قبلی نشان از ضررهای ثبت شده ارزهای دیجیتال در هر دو مقوله را دارد، دو مورد با داده های متضاد ارائه شده است.

مورد اول کاردانو (ADA) است. کاردانو یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که رمز ارز دیجیتال آن آدا نام دارد، هدف کاردانو انتقال پول دیجیتال و همچنین ثبت قراردادهای هوشمند است، همچنین کاردانو قابلیت ساخت برنامه های غیرمتمرکز را نیز دارد. قیمت کاردانو بهترین سال خود را نداشت و این موضوع در کاهش چشمگیر بیش از ۲۰ درصد آن مشخص است. با این حال در همان زمان تعداد آدرسهای فعال اندکی با ۲.۳۸ درصد اندکی افزایش یافته است.

دیکرد (Decred) نیز نمونه مشابهی را نشان می دهد اما قیمت آن تنها به ۵.۵۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که آدرس های فعال آن بیش از ۶۶ درصد افزایش داشته است.

استفاده از سایت گلس نود (Glassnode)

یکی از بهترین سایت ها برای دیدن نمودار کیف پول های فعال، سایت گلس نود (Glassnode) است، نمودارهای این وب سایت می تواند در تحلیل شما برای خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر، تاثیر مثبتی داشته باشد. پس از وارد شدن به این سایت در قسمت سمت چپ و در کادر اول می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را وارد کنید تا نمودار مربوط به آن برای شما به نمایش گذاشته شود، لازم به ذکر است که این سایت از تمام کوین ها پشتیبانی نمی کند، برای مثال این سایت از ارز دیجیتال دوج کوین که به تازگی رشد چشمگیری داشته است، پشتیبانی نمی کند.

ویژگی های سایت گلس نود
در این وب سایت باید اشتراک پریمیوم تهیه کنید اما به صورت رایگان نیز می توانید از آن استفاده کنید، لازم به ذکر است نسخه رایگان این ابزار دارای محدودیت بوده و نمی توانید از تمام بخش های آن برای تحلیل، و ایجاد استراتژی معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنید. از قسمت سمت چپ، در نواری عمودی می توانید از ابزار های دیگر این وب سایت، اعم از بررسی صرافی ها، قیمت بازار و… استفاده کنید.

نمودار پادشاه ارزهای دیجیتال در گلس نود
به عقیده بخشی از تحلیلگران و سرمایه گذاران بزرگ بازار ارزهای دیجیتال، تعداد آدرس‌های فعال یک ارز دیجیتال نظیر بیت کوین شاخصی بسیار مهم برای تحلیل فاندامنتال است. این فاکتور به تنهایی نباید مبنای سرمایه‌ گذاری و تحلیل فاندامنتال قرار بگیرد چرا که به راحتی توسط بازیگران حاضر در شبکه یک ارز دیجیتال قابل دستکاری است و این به معنی از دست رفتن تمام سرمایه شما در این بازار است. به طور کلی هر چه تعداد آدرس‌های فعال در یک شبکه بالاتر باشد، نشان می‌دهد حجم استفاده از آن بالاتر بوده و دارای وضعیت فاندامنتال مناسب‌تری برای سرمایه ‌گذاری است.

تحلیل نمودار بیت کوین در گلس نود

نمودار بر دو عنوان مهم یعنی زمان و قیمت ترسیم شده است، نوسانات نارنجی رنگ در واقع روند آدرس های فعال در کیف پول ها را به نمایش می گذارد، همچنین نوسانات مشکی رنگ قیمت ارز دیجیتال مورد نظر را به شما نشان می دهد، طبق این نمودار کم بودن آدرس های فعال باعث رشد قیمت شده، همچنین در صورتی که آدرس های فعال در نمودار صعود کرده است باعث شده، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر ریزش کند.

نتیجه گیری: پس از رشد چشمگیر پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین، طرفداران زیادی برای سهیم شدن در این سود وارد بازار کریپتوکارنسی (cryptocurrency) شدند اما لازمه هرکاری، دانش و تخصص آن حرفه است. ارزهای دیجیتال نیز نیاز به تحلیل دارد، بازار رمز ارزها به طور معمول بر پایه 2 تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است؛ بررسی آدرس های فعال کیف پول ها می تواند در لحظه خرید یا فروش یک کوین به شما کمک شایانی کند.