آموزش کار کیف پول TonKeeper؛ تان کیپر ولتی برای نگهداری رمزارز TON

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

تان کیپر (TonKeeper) یک کیف پول غیرحضانتی برای شبکه TON است. از این کیف پول می‌توانید برای نگهداری، خرید و فروش ارز دیجیتال TON و چند توکن دیگر استفاده کنید. قابلیت‌های اضافه مثل استیک کردن، پرداخت با ارزهای دیجیتال و خرید اشتراک، تان کیپر را به یک کیف پول کاربردی تبدیل کرده است. کیف پول تان کیپر کاربری ساده‌ای دارد و به‌راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. در این مقاله از میهن بلاکچین، نحوه نصب و راه‌اندازی نسخه‌های مختلف کیف پول TonKeeper را آموزش می‌دهیم.

آموزش نصب و راه‌اندازی تمام نسخه‌های کیف پول تان کیپر

آموزش کیف پول تان کیپر - TonKeeper

کیف پول تان هم برای موبایل (اندروید و iOS) و هم برای کامپیوتر به‌صورت تحت وب یا افزونه مرورگر عرضه شده است. در ادامه، نحوه نصب و راه‌اندازی تمام نسخه‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش نصب و راه‌اندازی به‌صورت افزونه برای مرورگر کامپیوتر

افزونه کیف پول تان کیپر را می‌توان بر روی ۵ مرورگر کروم، فایرفاکس، بریو، یاندکس و مایکروسافت اج نصب کرد. در اینجا ما نحوه نصب و راه‌اندازی افزونه کروم را آموزش می‌دهیم. راه‌اندازی افزونه تان کیپر بر روی سایر مرورگرها نیز به همین شیوه است.

۱. در صفحه اول سایت تان کیپر، در پایین صفحه به بخش Browser Extensions بروید و مرورگر موردنظر خود را انتخاب کنید.

دانلود نسخه مرورگر تان کیپر

۲. با انتخاب مرورگر، به صفحه نصب مرورگر منتقل می‌شوید. روی Add To Chrome کلیک کرده و افزونه تان کیپر را نصب کنید:

نصب افزونه تان کیپر برای کروم

۳. پس از اینکه فرایند نصب کامل شد، افزونه را باز کرده و گزینه Get Started را انتخاب کنید:

راه‌اندازی کیف پول تان کیپر

۴. برای ساخت کیف پول جدید روی Create New wallet کلیک کنید. برای بازیابی کیف پولی که از قبل ساخته‌اید باید گزینه دوم، یعنی Import existing wallet را انتخاب کنید.

ساخت کیف پول جدید در Tonkeeper

۵. در مرحله بعد عبارت بازیابی کیف پول شما که شامل ۲۴ کلمه انگلیسی است، به شما نمایش داده خواهد شد. برای مشاهده این عبارت روی Continue کلیک کنید.

مرحله دریافت عبارت بازیابی

۶. برای اطمینان از اینکه عبارت بازیابی خود را یادداشت کرده‌اید، در صفحه بعد ۳ کلمه به صورت تصادفی از شما سوال خواهد شد. پس از وارد کردن کلمه‌های خواسته شده و تایید عبارت بازیابی، به صفحه زیر منتقل می‌شوید و باید یک رمز عبور برای کیف پول خود تعیین کنید:

تعیین رمز عبور برای کیف پول تان کیپر

۷. پس از تعیین رمز عبور روی گزینه Continue کلیک کنید. پیامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن راه‌اندازی کیف پول دریافت خواهید کرد. حالا کیف پول تان‌ کیپر شما راه‌اندازی شده و می‌توانید به صورت افزونه از آن استفاده کنید.

پیام راه‌اندازی موفق کیف پول Tonkeeper

۸. برای واریز TON به کیف پول خود از گزینه Receive و برای ارسال TON از این کیف پول به صرافی یا کیف پول دیگر از گزینه Send استفاده کنید. از طریق گزینه Buy می‌توانید با کارت اعتباری‌ و ارز فیات، تان کوین خریداری کنید.

صفحه اول کیف پول تان کیپر

آموزش نصب و راه‌اندازی نسخه موبایل (اندروید)

 ۱. در سایت کیف پول تان کیپر گزینه Tonkeeper Android را انتخاب کنید. نسخه اندروید را می‌توانید هم به صورت مستقیم ( فایل APK ) و هم از گوگل پلی دریافت کنید.

دانلود نسخه موبایل تان کیپر

۲. پس از دانلود و نصب برنامه تان کیپر، روی گزینه Get Started کلیک کرده و همانند مراحل راه‌اندازی افزونه عمل کنید. با انتخاب Create new Wallet می‌توانید یک کیف پول جدید بسازید.

راه‌اندازی نسخه موبایل Tonkeeper
ساخت کیف پول جدید در موبایل

آموزش نسخه تحت وب

۱. به وبسایت کیف پول تان کیپر بروید و از بخش Ton Keeper Desktop، گزینه Ton Keeper Web را انتخاب کنید.

ورود به نسخه تحت وب Tonkeeper

۲. با انتخاب این گزینه به صفحه نسخه تحت وب تان کیپر منتقل می‌شوید.

راه‌اندازی نسخه تحت وب کیف پول تان کییپر

۳. ادامه مراحل همانند مراحل راه‌اندازی افزونه مرورگر یا نسخه موبایل است و هیچ تفاوتی ندارد.

جمع‌بندی

کیف پول تان کیپر (Tonkeeper) یک کیف پول ساده ولی کامل برای شبکه TON است. این کیف پول برای موبایل (اندروید و iOS) و به‌صورت افزونه و تحت وب برای کامپیوتر عرضه شده است. در کیف پول تان کیپر می‌توانید ارز دیجیتال TON و چند توکن دیگر را خریداری کنید و حتی با این کیف پول به برنامه‌های غیرمتمرکز متصل شوید. در این مقاله، نحوه نصب و راه‌اندازی کیف پول تان کیپر را به‌صورت گام‌به‌گام به شما آموزش دادیم. شما هم می‌توانید سوالات و نظرات خود را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.