جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آژانس SEC نسبت به حساب‌های رمزارزی سودآور هشدار می‌دهد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

sec 1 - آژانس SEC نسبت به حساب‌های رمزارزی سودآور هشدار می‌دهد

دفتر آموزش و حمایت از سرمایه‌گذاران کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و بخش اجرای استراتژی خرده فروشی، روز دوشنبه اعلام کردند که به طور مشترک یک بولتن سرمایه‌گذاری منتشر کرده‌اند تا سرمایه‌گذاران را در مورد خطرات با حساب‌هایی که به سپرده‌های دارایی‌های رمزارزی سود پرداخت می‌کنند، آموزش دهد.

در همان روز، SEC اعلام کرد که پلتفرم وام‌دهی رمزارزی Blockfi را به دلیل عدم ثبت محصول وام‌دهی کریپتو خود جریمه کرده است. Blockfi موافقت کرده است 100 میلیون دلار جریمه بپردازد تا این اتهامات را با SEC و 32 تنظیم کننده ایالتی تسویه کند.

SEC توضیح داد که “حساب دارای بهره برای دارایی های رمزنگاری شده، به اندازه سپرده های بانک یا اتحادیه اعتباری ایمن نیست.”

ناظر اوراق بهادار خاطرنشان کرد که بانک ها و اتحادیه های اعتباری توسط تنظیم کننده های بانکی فدرال و ایالتی تنظیم می شوند. علاوه بر این، سپرده‌ها در بانک‌ها یا اتحادیه‌های اعتباری فدرال توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و اداره ملی اتحادیه اعتباری (NCUA) بیمه می‌شوند. به طور مشابه، حساب‌های اوراق بهادار که نزد کارگزاران ثبت شده در ایالات متحده نگهداری می‌شوند نیز ممکن است توسط شرکت حفاظت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار (SIPC) بیمه شوند.

SEC هشدار داد:

“شرکت‌هایی که حساب‌های بهره‌دار برای دارایی‌های کریپتو ارائه می‌کنند، مانند بانک‌ها یا اتحادیه‌های اعتباری، از سرمایه‌گذاران حمایت نمی‌کنند، و دارایی‌های رمزارزی ارسال شده به آن شرکت‌ها در حال حاضر بیمه نیستند. این آژانس سپس خطراتی را که این فعالیت‌ها در معرض آن هستند، از جمله نوسانات و نقدینگی در بازارهای رمزارزی، شرکتی که دارایی‌های رمزنگاری شما را در اختیار دارد، ممکن است ورشکسته شود، تغییرات در مقررات، کلاهبرداری احتمالی، اشکالات فنی، نقض‌های امنیتی و بدافزارها را تشریح کرده است.