احتمال شکایت VanEck و گری اسکیل از SEC به دلیل عدم تایید ETF بیت کوین

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 04 19 at 07 58 05 6498.webp WEBP Image 800 × 500 pixels - احتمال شکایت VanEck و گری اسکیل از SEC به دلیل عدم تایید ETF بیت کوین

مدیر اجرایی شرکت بزرگ مدیریت سرمایه‌گذاری VanEck، یان ون اک (Jan van Eck)، طی حضوری که در روز دوشنبه در خبرگزاری بلومبرگ داشت، اظهار کرد که تایید یک صندوق نقدی بیت کوین قابل معامله در بورس (ETF)، به این زودی ها بعید است.

مارس گذشته (اسفند 1399)، VanEck برای یک ETF بیتکوین که می‌توانست مستقیماً قیمت آنی بیت کوین را ردیابی کند، درخواست داد. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده این پیشنهاد را در ماه نوامبر (آبان-آذر 1400) به دلیل نگرانی در مورد عدم اطمینان نظارت کافی و دستکاری بازار رد کرده است.

قبل از آن، این ناظر چندین ETF بیت کوین مبتنی بر معاملات آتی را تایید کرد و به بازار رونق کوتاه مدتی بخشید. اما تا کنون از تایید ETF که مستقیماً در بزرگترین رمزارز سرمایه گذاری کند خودداری کرده است.

اعتراض گری اسکیل، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی های رمزارزی، درباره عدم تمایل SEC به اجازه دادن به این شرکت برای اختصاص بخش اعظم دارایی های خود در یک ETF آنی بسیار پر سر و صدا بوده است. این شرکت نشان داد که می تواند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را به دلیل امتناع از تأیید چنین محصولی به دادگاه بکشاند. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، اخیراً یک کمپین تبلیغاتی بزرگ را برای حمایت از هدف خود اعلام کرده است.

در ماه مارس (اسفند1400)، ون اک شکایت کرد که یک ETF بیت‌کوین در جریان حضور در پادکستی که توسط Anthology Pompliano، مبلغ قدیمی رمزارزها میزبانی می‌شد، توسط SEC نگه داشته شده است. او معتقد است که این ناظر قدرتمند منتظر است تا صلاحیت بازار کریپتو را به دست آورد، چیزی که در حال حاضر به آن دست نیافته است.

این شرکت مدیریتی همچنین شکایت کرد که گفتوگوهای نظارتی در مورد کریپتو خیلی سالم نبوده و به این واقعیت اشاره کرد که دیدگاه های متفاوت زیادی در مورد استیبل کوین ها نیز وجود دارد. در مقاله هفته نامه آمریکایی بارونز که در فوریه منتشر شد، ون اک استدلال کرده بود که استیبل کوین ها بیشتر شبیه به صندوق هستند تا بانک.